Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Maximum milyen magas épületet...

Maximum milyen magas épületet tudnánk építeni elméletileg?

Figyelt kérdés
2014. aug. 15. 18:51
 1/8 anonim válasza:
szerintem par km(fullos alapok es minden mas szerkezet). de nagyon elmeletileg.
2014. aug. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az űrlift épületnek számít nálad? Hagyományos épületekből pl. felhőkarcolókból már napjainkban is álmodnak 1km magas darabokat. Szerintem pár km ami még gyakorlatban megoldható emberi összegből.
2014. aug. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elméletileg bármilyen magasat. Én már el is képzeltem, hogy lifttel megyek fel a holdra.:)
2014. aug. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha piramist építenénk, akkor csak az alapja szabhatna határt. Hatalmasat.

A gízai piramis méretei méterben: 232,4 × 232,4 × 146,7

Ezt elméletileg kilométerben is megépíthetnénk...

2014. aug. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen hagyományos felhőkarcolóra gondolsz és tökéletesek a viszonyok (erős gránit talpazat) szerintem olyan 1600-800m körül, e felett összeroppanna a beton az épület súlya alatt

Ha valami piramis félére korlátlan ember és építőanyag készlettel, 15000m körül lenne a határ, amúgy folyamatosan süppedne be a kéreg az építmény súlya alatt a köpenybe

2014. aug. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 assassins creed válasza:
53%
nem tudom de egyszer ed, edd, és eddy csupa szemétből épített egy tornyot egészen a holdig.
2014. aug. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2-2,5km. ottmár más az időjárás,és az bezavarhat az épület stabilitásába. és persze irdatlanul nehéz is lenne,ami pedig sülyedéshez vezethet.
2016. jan. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyjából 8-10km magasat.

Megfelelő alappal ami maga kéreg lemez lenne. Ilyen hely kevés van,de van.

De ha valami praktikumot is akarunk akkor 4-5km a használható magasság,ott nem kell az életben mardáshoz oxigén fejlesztő,afölött bajos lenne levegőt venni.

2016. dec. 24. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!