Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Biztos hogy léteznek olyan...

Biztos hogy léteznek olyan idegen értelmes lények akik jártak a földön és "meglátuk" öket vagy hazugság?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy szerintem értelmes lények mindenbizonyal léteznek hiszen nem olyan kicsi ez a világegyetem és butaság lenne kizárni. DE a földön jártak már csészealj alaku "űrhajokal" ami sok magazin meg portál fényképein is vannak félhomályban ? Vagy ezek mind hazugság és egyszerü kis hirverés az unatkozo embereknek ? Csak mert én személy szerint nem látam még egy ilyen ufot sem és ha látak volna akkor nem lett volna nagyon hirverése hogy "idegen objektumokat látak " stb.. ?
2010. jan. 14. 16:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kb.100 éve küldünk rádiójeleket a világűrbe(is), előtte nem találtak volna meg sehogy. Ha feltételeznénk hogy fénysebességgel(lehetetlen) közlekednek, akkor se értek volna ide még.
2010. jan. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Sok természeti jelenséget láthatunk,amit laikusként ufónak nézhetünk.Hivatalosan sohasem tudtak megerősíteni egyetlenegy országban sem... 1 ismeretlen földönkívüli jármű létezését/észlelését.Pedig van 1-2 cég(Pl Seti@home,Nasa )a világon,akik árgus szemmel figyelik&hallgatják a világűrt. Ezt a média csinálja,hogy ne unatkozzunk,és persze vegyük az ufómagazinokat.
2010. jan. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
És mégis mikor érnének ide szerinted ? :) Tudom kicsit ostoba a kérsésem de ikább akkor ugy fogalmazok hogy mekkora az a táv ahol nem találtak semiféle életett és váltig állithatjuk ezt a bolygorol ? Tehát menyi idö kellene hogy ide érjen ha létezik ilyen civilizácio ?
2010. jan. 14. 17:14
 4/16 A kérdező kommentje:

Meg honna veszük hogy valaki fogta azokat a rádio jeleket ? :/

Meg amit én is nehez tudok elképzelni hogy anyi figyelö állomás van (külön vannak erre szakosodott emberek akik ezt kutatják a nasa-nal is valoban) és még mindig semmi ellenben pl.: ha csak a magyar ufo ujságokbol egyet megveszek anyi ufo van benne amivel egy hadsereg elég lenne és természetesen ezt mind havi szinten látják:) Szoval egyetértek veletek...

2010. jan. 14. 17:18
 5/16 anonim ***** válasza:
Legvalószínűbb hogy soha se jönnek/megyünk sehová. Maximum rádiójelekkel kommunikálunk, de ha "csak" 30 ezer fényévre vannak, akkor is egy örökkévalóság lenne a párbeszéd(már ha értjük mi a pálya, de legalább van idő dekódolni:).
2010. jan. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
ufókérdés - üzlet
2010. jan. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A Földön sincs értelmes élet, miért várjuk, hogy majd más bolygón lesz?
2010. jan. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha 100 fényévre van tőlünk egy civilizáció az még csak most észlelhet minket. Ha 30.000 fényévre van akkor majd csak 29.900 év múlva fogják "meghallani" hogy van itt egy mesterséges rádióforrás,persze addigra . Onnan nézve itt még semmilyen rádiós aktivitás nincs.Ez fordítva is igaz,ha jön egy rádióadás valahonnan messziről,azóta már lehet hogy régesrég elpusztultak,de csak mostanra ért ide.

100 fényévről kb 2-5 millió évig tartana az út a mai űrhajóinkkal.(30-50.000km/h)

2010. jan. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
És elvben sincs a világon olyan elmélet miszerint a fénysebeséget tul lehet lépni , vagy legalábis el lehetne érni ?
2010. jan. 14. 17:58
 10/16 anonim ***** válasza:

1 millió km/h például egy elég szép sebesség.

Ilyen tempóval a hozzánk legközelebbi csillag "csupán" 40 ezer évnyi utazásra van...

2010. jan. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!