Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Életben tudna maradni az...

Életben tudna maradni az ember a földön a Napunk nélkül?

Figyelt kérdés

Például elsodródnánk a Naptól.

Csak a saját mesterséges fényünkre lennénk hagyatkozva.



2014. aug. 23. 12:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%
A felszíni vizek megfagynának, a légkör cseppfolyósodna, időjárás mint olyan megszűnne: kint a szabadban tiszta hibernáció lenne. Élni csak jó mélyen a föld alá vájt lakóbarlangokban, vagy alagútrendszerekben lenne elképzelhető, a Föld saját belső energiaforrásaihoz közel, azokra támaszkodva. Esetleg szóba jöhetnek az óceánközépi hátságok, ahol a folyékony magma nyomul felfelé és tolja a kontinenseket el egymástól, pl. az Atlanti-óceán közepén végig.
2014. aug. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de gondolom gyorsabban kellene sodródnia mint amilyen gyorsan jelenleg kering. Úgyhogy lenne azért egy kis időnk felkészülni.
2014. aug. 23. 20:07
 13/25 anonim ***** válasza:

Igen, de feltételezhető, hogy valamilyen jókora (mekkora legyen?) kozmikus objektum közeledése és gravitációs hatása (vagy a parittya-effektus) okozhatná a Föld pályaelhagyását, és azt idejében lehetne észlelni és felkészülni a várható következményekre. Ahhoz, hogy a Föld letérjen pályájáról, megfelelő erejű külső hatásnak kellene érnie és az sem mindegy, milyen irányból (szemből, oldalról vagy hátulról utolérve, illetve érintőleg párhuzamosan), hogy sebességet adva hozzá a Naptól távolító pályára lökje. De okkal valószínűsíthető, hogy a Napelhagyó pálya

táguló spirál lenne, így viszonylag lassan távolodnánk el, tehát ez is időnyereséget jelentene a számunkra.

2014. aug. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Ja, 11-es voltam.
2014. aug. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Én el tudom képzelni, hogy kisebb, néhány ezer fős kolóniák életben tudnának maradni. Feltételezve, hogy nem egyik napról a másikra fagy meg az egész bolygó, hanem lenne mondjuk 20 évük a felkészülésre. Nem lenne könnyű életük, de ha üzemeltetnek valamilyen erőművet, leköltöznek a föld alá, és mesterséges fénnyel termelnének valamilyen zöldséget, gabonát, akkor mindenük meglenne, ami az életben maradáshoz kell.
2014. aug. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%

Pls aki huje az ne okoskodjon, a légkör nem cseppfolyósdna, mert a Föld belső hője még mindig ott lenne, mégha az jóval kisebb is, de a sugárzás teljesítménye a hőmérséklet negyedik hatványával arányos (nyugi, ezt a legtöbben nem értik), szóval virágnyelven ha pl fele annyira meleg valami, akkor tizehatod annyit sugároz, vagyis ha valamit tizenhatod annyira melegítünk, akkor is csak fele annyira hül le. Nem ez a hétköznapi tapasztalat, de ez van. A föld alatt mélyen (pár száz méter) kb 20 méterenként egy fokkal melegebb van. Egyszer már olvastam, hogy milyen hideg lenne, de nem emlékszem. Kiszámolnám, csak nem találom sehol, hogy mekkora a Föld belső sugárzásának teljesítménye. Ha valaki ezt megmondja nekem, akkor pontosabban megmondom, így -50 és -60 °C közé tippelem...

Szóval a légkör nem cseppfolyósodna, de megfagynánk, a szigetelt házakban lakók meg éhenhelnának...

2014. aug. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Ja és a 15. nek is igaza van, de ehhez jó lenne a fúziós erőmű, annak kevés üzemanyag kell, erre még várunk egy pár évtizedet....

az előző voltam

2014. aug. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

De kellenek állati fehérje, azok meg előbb megesznek egy csomó növényt, ezért jó lenne az állati fehérjéket termelő növények létrehozása génmódosítással (nem, nem veszélyes, az internet hazudik, a kukoricának nem nő lába és nem támad rád!!)

Szóval lehetséges, hogy egy fél évszázad múlva képesek lennénk túlélni, ha van időnk felkészülni

(megint én)

2014. aug. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

15-ös vagyok ismét.


Nem kell fúziós erőmű. Egy ilyen világban csaknem lehetetlen lenne csúcstechnológiát, és nagy precizitású gyártási folyamatokat üzemeltetni. Még a közönséges atomerőművel is bajok lennének. Egyszerűen nem lenne arra kapacitás és szakértelem, hogy uránt dúsítsanak és abból fűtőelemet állítsanak elő. Minél egyszerűbb egy technológia, annál valószínűbb, hogy ilyen extrém (nem csak fizikai, te társadalmi) körülmények között is üzemeltetni tudjuk.


Ha viszont az emberiség létszáma a mostani 7 milliárd helyett mondjuk csak 7 millió lenne (nagyjából ezt a létszámot tartom reálisnak) akkor a mostani szénkészletek néhány százezer évig is elegendőek lennének. Nyugi, addigra a globális felmelegedés nem lesz téma :D


Egy ilyen világban szóba se jöhet az állattartás. Úgy tippelem, hogy 99%-ban vegák lennénk, a maradék kajánk meg főleg rovarokból állna.


Gondolkodtam még azon, hogy a jégpáncél alatt az óceánban fennmaradhat-e az élet, de valószínűleg nem vagy csak nagyon korlátozottan. Mivel az algák és más fotoszintetizáló tengeri élőlények fény hiányában elpusztulnának, összeomlana a tápláléklánc és apránként a legtöbb faj kihalna. A halászat így nem nagyon jöhet szóba. Esetleg föld alatti aquakultúrákban lehetne halat tenyészteni.

2014. aug. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Szirty ***** válasza:

#16

"Pls aki huje az ne okoskodjon,"

Maximálisan egyetértek! :-)


"..a légkör nem cseppfolyósdna, mert a Föld belső hője még mindig ott lenne"


A föld hője valószínűleg messze kevés lenne ahhoz, hogy nap nélkül -60C foknál ne legyen hidegebb.

Pl. mert most ahogy a nap itt van mellettünk is van a földön olyan hely, ahol ennyire alacsony a hőmérséklet.


Az sem támasztja alá az okoskodásodat, hogy az Ió (a Jupiter egyik erősen vulkanikus holdja) felszíni átlag hőmérséklete -143 C fok. A belső hő ellenére és annak ellenére is, hogy az Ió még mindig a nap közelében van :-)


És akkor még elhanyagoltuk azt a tényt, hogy a napsugárzás hőjének megtartását a légkör üvegház hatása is segíti, ami ugye a napsugárzás nélkül nem melegíthetné a felszínt!

2014. aug. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!