Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nem lehetne fénnyel meghajtani...

Nem lehetne fénnyel meghajtani az űrhajókat?

Figyelt kérdés
Úgy értem nem lehetne e a fénysebesség elèrèsèhez nem üzemanyaggal hanem magával a fénnyel meghajtani az űrhajót?Ez csak eggy gondolat szerintetek valahogy működne?
2014. aug. 28. 14:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kicsi a fotonok impulzusa tehát a tolóerő kevés lenne vagy oriási fényteljesítmény kellene.
2014. aug. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem ès gondoltam is. De ha fejlesztenénk valahogy hogy eléglenne a tolóerő akkor sikerülne?
2014. aug. 28. 14:52
 3/14 2xSü ***** válasza:
9%
Fejlesszük a fotont? Vagy hogy gondoltad? :-) Fotonfejlesztésre, a foton 2.0 megalkotására mérnököket, fizikusokat felveszünk! :-)
2014. aug. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 sadam87 ***** válasza:
61%
2014. aug. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

Régen jártam iskolába, bizonyára a tudomány már meghaladta az akkori tananyagot.

Akkor azt mondták, a fénynek van hullámtermészete és részecske természete. A fénysebbésségre gyorsított tárgyra ugyanez lenne jellemző (ha lehetséges lenne). A részecsketermészet elhanyagolható. Azaz az űrhajód nem lenne űrhajó, hanem csak fény. Fény fog fényt hajtani?

2014. aug. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ahogy sadam87 linkelte, a napfény vitorlás ilyesmi elven működik, bár nem konkrétan a fénynyomást használja ki (ami létezik de elenyésző) hanem a napszél által kidobott részecske áradatot.


Amúgy folyamatosan mennek a kísérletek pusztán elektromos energia által működtetett hajtóművekre, de egyelőre nem sikerült semmilyen ilyen megoldást találni (ekkor a fényt energiává alakítva lehetne hajtani a hajónkat).


Köztes megoldás az ion hajtómű, ami xenon atomokat ionizál, majd azokat mágneses térben gyorsítva hajtja meg magát - ez voltaképpen fénnyel (és xenonnal) üzemel, hiszen a napfényből nyeri a gyorsításhoz szükséges energiát.

2014. aug. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat:) Az az igasság nem igazán értek ehez csak ugy megfordult a fejemben.De nagyjából ugy képzeltem el hogy valahogyan valami eszközzel rákapcsolódunk a fényre ès az elkezd gyorsítani míg el nem érjük a vègsebességet. Ha nem is a fénysebességet mert van gondolom az űrben is némi lègellenállás de elég gyorsan haladnánk. Kb így gondoltam :)
2014. aug. 28. 15:43
 8/14 sadam87 ***** válasza:

Sir Butcher

"bár nem konkrétan a fénynyomást használja ki "

De igen.

[link]

"(Figyelem! A napvitorlást tehát nem a napszél, vagyis a központi csillagunkból eredő ionizált részecskeáramlás hajtja.)"

[link]


"ami létezik de elenyésző"

Nem is gyorsítanak túlzottan nagy sebességgel, de sok kicsi sokra megy.


"hanem a napszél által kidobott részecske áradatot."

Biztos ezek is hatnak rá, de (mint a fenti linkek is mutatják) nem elsősorban ezt használja ki.

2014. aug. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Wadmalac ***** válasza:

Sőt, a napvitorláson kívül van (vagyis elvileg van, a jövőben lehet) még egy hajtási módszer fénnyel. A fotonhajtómű.

Anyag-antianyag reakciónál nagyenergiájú fotonok keletkeznek. Ha tudnánk ilyen reakciót folyamatosan létrehozni, akkor megfelelő fókuszáló ernyővel a keletkező fotonsugárral, mint egy iszonyat nagy és erős zseblámpával, lehetne űrhajót hajtani.

Ezzel a módszerrel elvileg nagyon jól megközelíthető lenne a fénysebesség is.

Most már "csak" az kellene hozzá, hogy ipari mennyiségű antianyagot tudjunk előállítani és tárolni. :D

2014. aug. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Wadmalac ***** válasza:

...ja és persze azért állatira oda kellene figyelni, hová "világít" ez a fotonsugár. Csak elgondolni is érdemes, ha egy 8 W-os lézersugár lyukat éget a fába, elképzelhető, mit csinál egy sokezer gigawattos fókuszált fénysugár-nyaláb. :)

Ha lesz ilyen űrhajó, a hajtómű indításánál arra ügyelni kellene, hogy a sugárnyalábja legalább a Naprendszeren belül ne "süssön" rá semmire.

2014. aug. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!