Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan kell irányítani egy...

Hogyan kell irányítani egy vadászgépet?

Figyelt kérdés

Jó, tudom, több tíz év kell, sok gomb, radar, minden.

Engem csak egyedül ez érdekel:

Milyen vezérlőkkel irányítják a csűrőt, magasságit, oldalkormányt, és mi a gáz meg a féklap?

Ez érdekelne.

Utasszállítón én úgy tudom, hogy rendes kormány van, és az oldal az pedig 2 pedál.


De tegyük fel, ott van egy F35-ös vadászgép, ami most a legjobbak között van, és a botkormány se középen egy nagy, hanem jobb oldalt van egy kisebb, így sokkal könnyebb.

Gondolom előre tol, süllyed, fordítva emelkedik.

Ha oldalra, akkor a csűrő.

Jó, igaz már megválaszoltam 2-t (feltéve ha jól mondtam)

Na, akkor a VADÁSZGÉPEK gáz, fék, és oldalkormány irányítása érdekelne.



2014. aug. 30. 01:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nyilván többféle megoldás létezik.

Oldalazni lehet a botkormány csavarásával (függőleges tengely körül), gázkar szokott lenni, amit előre-hátra tolnak, a féklapot kapcsolóval szokták, ami lehet többállású.

2014. aug. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Akkor a legtöbb IGAZI vadászgépben a botkormány csavarást használják?

Valami mást használnak?

2014. aug. 30. 11:48
 3/12 A kérdező kommentje:
És a gázkar az nem a botkormányon van, hanem külön egy ahoz hasonló kar?
2014. aug. 30. 11:50
 4/12 anonim válasza:
Általában az külön van.
2014. aug. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Oldalkormány?
2014. aug. 30. 11:56
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem pedál, mint általában, de tévedhetek.

G.

2014. aug. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mindegy, aki tudja, hogy mondjuk az F18, 22, 35, vagy SU-35, meg ilyen repülőkbe hogy van az oldalkormány, az írjon.


Az előzőeknek pedig köszi a választ.

2014. aug. 30. 15:27
 8/12 anonim válasza:
Szerintem a legtöbb vadászgépen, és repülőgépen pedálallal irányítják az oldalkormányt. Egy olyan gépről se tudok ahol a botkormány csavarásával lenne irányítva, ezt általában inkább a játék joystickokon használjak.
2014. aug. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát igen, sokkal könnyebb is pedállal.

Én nekem ugyan csavarós a joystickom.

Én olyan vagyok, hogy a leggagyibb dolgokból is királyokat PRÓBÁLOK összehozni, több kevesebb sikerrel.


Rendelkezésemre áll egy kormány pedál, amin 2 van, egy régi joystick, és az új csavarós.


Ezt úgy csinálom, hogy a pedált lerakom oldalnak, a csavaróssal írányítom, a régi joystickot pedig szétszedtem és megbütyköltem úgy, hogy amikor előre vagy hátra tolom, akkor ne ugorjon vissza középre, és gázkart csináltam a régiből, és persze azon is vannak gombok, így sok gomb áll rendelkezésre is.



Egyébként köszi a válaszokat

2014. aug. 30. 21:31
 10/12 anonim ***** válasza:

Most megnéztem, szerintem mindegyikben pedál van.

Itt egy cockpit az F22-ről:

[link]


Ezen pont nem látszanak a pedálok, de itt egy oldal sok modern géppel, itt már látszanak:

[link]


Ott a gázkar is mindenhol bal kéznél. A flaps meg egy többállású kapcsoló, de lehet, hogy már újabban digitalizálják is.

2014. aug. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!