Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a szovjeteknek sikerül...

Ha a szovjeteknek sikerül elsőként a Holdraszállás vagy a Hold körüli repülés, akkor is ilyen népszerű lenne a "nem is jártak emberek a Holdon" konspirációs teória?

Figyelt kérdés

Nekem mindig olyan érzésem volt, hogy az egész összeesküvés elmélet a klasszikus USA elleni gyűlölet miatt ilyen népszerű például a hazai szélsöjobbos körökben (tudom ez tudomány és nem politikai téma, de kérdezz meg egy Holdra szállás tagadót a pártszimpátiájáról 90%, hogy jobbikos), viszont többször elgondolkodtam már, ha a szovjet Holdprogram nyerte volna meg ezt az űrversenyt is, elvégre elég közel jártak hozzá, ember nélküli Szojuz űrhajók sikeresen megkerülték a Holdat, akkor is ilyen népszerű lenne ez az összeesküvés elmélet, vagy nem is létezne, mert mindenki elfogadná igaznak a szovjet és amerikaiak Holdra történt utazásait? Vagy tagadnák mindet? :-D

pl. ha a Skylab lett volna az egyetlen űrállomás szerintem, most lennének "űrállomás tagadók" is, elvégre milyen "ostobaság" az, hogy amcsi fószerek keringtek hónapokig egy dobozban a Föld körül.


(Itt szeretném megkérni a Holdraszállás tagadókat, hogy ne akarjanak meggyőzni arról, hogy nem is járt ember a Holdon, olvasgattam már épp eleget az "érveiket"...)



2014. aug. 30. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Hogy érted ezt? Konkrétan mindenki leszarja a "nem is jártak emberek a Holdon" konspirációs teóriákat.
2014. aug. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tényleg? Nem ugyanabban a világban élünk, eddig neten akármerre jártam -leszámítva az űrmániákusoknak fenntartott fórumokat- amint felmerült a holdi utazások kérdése rögtön jött valami nagyokos, aki elkezdte osztani az észt, hogy nem is volt, meg így hamisítvány, úgy hamisítvány és aztán jött az USA szapulás...
2014. aug. 30. 10:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja, csakhogy azoknak a fórumoknak van mondjuk 100.000 látogatójuk. (bár szerintem sokat mondtam) másik 7.000.000.000 ember meg magasról tesz az egészre.


Számold ki hogy az emberiség hány százaléka!

2014. aug. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én szememben CCCP nyert mindent.

Első műhold, első ember az űrben, első űrséta. Az iroszok következő lépése (ami mérnöki szempontból nagyobb bravúr volt) a lunokhod volt. Más égitestre küldött távirányítású jármű. Az USA "galád módon" kihagyta ezt és a következő lépést tette. Ha CCCP-nem a lunokhoddal foglalkozik, akkor szerintem a Holdon most Szovjet zászló lenne. Azt megnéztem volna, hogy a szovjet unió szétesése után kicserélték volna-e a zászlót :-)

Szóval a legújabb marsjárgány nagyapja oroszországban született.


Az USA-t én is rühellem, csak összelopkodtak mindent. Az oroszok és németek már komoly tudást szereztek a rakékákkal kapcsolatban, míg usa sehol nem járt. A német V-2 volt az első rakétájuk. Nem annak módosulata, hanem egy az egyben az. És sok más dolog is így van.


Ja igen, jelenleg szojuzzal mennek az amerikaiak is az űrbe...


Ha az oroszok szálltak volna a Holdra, akkor is meglenne a hoax.

2014. aug. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 sadam87 ***** válasza:
82%

#4

"Ha CCCP-nem a lunokhoddal foglalkozik, akkor szerintem a Holdon most Szovjet zászló lenne."

A szovjeteknek nagyon is volt emberes holdprogramjuk, csak éppen bedőlt, és ezért fejlesztették a Lunokhodokat, meg az automata mintavevő űrszondákat. Onnantól kezdve esélyük sem volt, hogy nem sikerült egy működőképes óriásrakétát kifejleszteni, az N-1 indítása mind a négy alkalommal kudarccal végződött (amellett, hogy csak 1969-ben próbálták ki először). Akkoriban a Szojuz űrhajó se volt olyan megbízható, mint ma (a Szojuz-1 lezuhant, és később is voltak problémák). A leszálló egységet már tesztelni se tudták.

Ettől függetlenül persze a Lunokhodok hatalmas technikai bravúrt jelentettek.

"Az USA-t én is rühellem, csak összelopkodtak mindent."

A szovjet rakétaprogram ugyanúgy a német V-2-n alapult, igaz ők jóval kevesebb tudóst és rakétát tudtak "szerezni".


Kedves kérdező. Csak egy picit pontosítanék.

"ember nélküli Szojuz űrhajók sikeresen megkerülték a Holdat"

Ezek Zond típusú űrhajók voltak, a Szojuzok egyszerűsített változatai (nem volt orbitális modul rajtuk). Ha ezzel el is repültek volna a Holdig, ott csak egy hintamanővert csináltak volna, ami nagyon messze áll a Holdra szállástól.

Emellett a program során a repülések jó része kudarccal végződött. Ráadásul a szállítórakéta, a Proton hajtóanyaga erősen mérgező, így az indítás során bármilyen hiba életveszélyes lett volna (a Protont sohasem használták emberes űrrepüléshez).

[link]

2014. aug. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tsirche ***** válasza:
Szubjektív vélemény, de szerintem az orosz (szovjet) űrkutatás egy nagy homály, kb. minden második szavuk hazugság (mint minden más téren, miért pont az űrkutatásuk lenne szent írás?). Ott van ugye a Lajka kutya, akinek az utazása nem is úgy volt ahogy mesélték, nem lennék meglepődve ha egyszer az is előkerülne, hogy Gagarin előtt már vagy egy tucat "űrhajóst" megsütöttek, elégettek, megfullasztottak volna.
2014. okt. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A sors ironiaja, hogy osszeeskuves elmeletek leginkabb olyan helyeken lehetnek, ahol szolasszabadsag van. Ahol diktatura van, ott ugyan sokan tudjak, hogy a kormany ebben-abban hazudik, de aki esetleg egy tenyleges (vagy annak hitt) hazugsagot le is leplez, nem igazan tudja terjeszteni.

Szoval az osszeeskuves-elmeletek mindig is sokkal inkabb jottek a nyugati vilagbol, mint a meg most is feldiktatorikus orosz teruletekrol. Vagy pl Kinabol.

Gyanitom, hogy ha az oroszoknak sikerult volna a holdraszallas, akkor a kutyat se erdekelte volna annyira az USA-ban, hogy osszeeskuves elmeletet agyaljon ki. (Ugye az egesz elmelet azon alapul, hogy valakik addig neztek a kepeket, mig ki nem talaltak, hogy rosszul all az arnyek… na ez sose tortent volna meg, ha nem ok lepnek a Holdra.)

Amugy az ilyen mozgalmak elinditasahoz nagyon tudatlan, amde nagyon ontudatos emberekre van szukseg, ami ketsegkivul sokkal tobb van az USA-ban, mint itt a keleti oldalon. (Tudatlan az boven van nalunk is, csak odaat az egesz neveles arra epul, hogy legyel EGO, tortess, versengj, mig mi inkabb affele sunnyogva elorenyomulok vagyunk. Emiatt az USA-ban barki elo mer hozakodni a legostobabb otlettel is, mig itt max titokban suttogjuk el, nehogy valaki ellopja a “nagy otletunket”.)


Szoval szerintem egyaltalan nem veletlen, hogy az osszes “ontudatos vagyok es mindenkinek megmutatom hogy jobban tudom” mozgalom az amcsiktol indult ki: ugyanilyen az oltas-ellenes mozgalom, az intelligens tervezettseg, de ide tartozik egy halom osszeeskuves-elmelet, koztuk a holdraszallas-tagadokkal.

2014. okt. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ha sokáig tagadják a holdraszállást a végén még azért is börtön jár majd.
2015. febr. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mármint a tagadásáért, nem a holdraszállásért.
2015. febr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!