Milyen test?

Figyelt kérdés
Minden lapja négyzet, de nem kocka.

2014. szept. 3. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy van-e neve, de így tudsz egy ilyen testet konstruálni:


Veszel egy kockát, és mind a 6 lapjához ragasztasz ugyanolyan kockákat. Látható, hogy ennek minden lapja négyzet.

2014. szept. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2014. szept. 3. 21:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy hasonló feladványom.

Hogy néz ki az a test, amit három egymásra merőleges irányból megvilágítva az árnyékok:

1. egyenlő oldalú háromszög

2. kör

3. négyzet

Másként fogalmazva, hogy néz ki az a dugó, amivel egységnyi oldalú négyzet alakú, egységnyi átmérőjű kör alakú és egységnyi oldalú szabályos háromszög alakú lyukakat lehet bedugaszolni?

2014. szept. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Térbeli kereszt a neve annak, amit az első ír. És ennek mintájára még végtelen sok hasonlót lehet csinálni. Pl egy térbeli kereszt, aminek az egyik végére odaragasztasz egy kockát, majd annak is minden lapjára egy-egy kockát. Tehát egy kocka kivételével egy újabb térbeli keresztet ragasztasz hozzá az előzőhöz. És aztán hozzáragaszthatsz még egyet, vagy elmehetsz más irányokba is.
2014. szept. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyanazt kérdezem, mind #3, de ez a test 3 oldalról "S", "E" és "D" betűnek néz ki.
2014. szept. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#3: egy henger, amiből kivonod egy egyenlő oldalú háromszög alapú hasáb "negatívját" (tehát mondjuk egy nagyobb hasábból kivont egyenlőoldalú háromszög alapú hasábot) úgy, hogy a háromszög oldalhosszúsága megegyezzen a henger átmérőjével és a henger és a háromszög alapú hasáb hossztengelyei merőlegesen metszik egymást. Ugye? :D


#5: ezt meg ügyesen kilegózható kis kockák eltologatásával a térben :)

2014. szept. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Igen, ha jól értem jó választ adtál. Gratulálok!

Én úgy mondanám el, hogy miről van szó, mint egy szakoktató a lakatos ipari tanulónak:

" Fogsz egy gömbvasat (valami érthetetlen okból így nevezik a henger alakú vasdarabot), levágsz belőle akkorát, mint az átmérője, aztán lelapolod a reszelővel úgy, hogy oldalról nézve egyenlő oldalú háromszöget kaptyá' !"

2014. szept. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!