Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen PIC-en lehetne multitas...

Milyen PIC-en lehetne multitask-on írni c++-ba?

Figyelt kérdés
Arduino nem lehet, ezért szeretnék még venni amin lehet. Légyszíves írjatok olyan pic-et

2014. szept. 6. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:

18F sorozatra fel lehet RTOS: [link]


De:

akik ide írnak ilyen kérdéseket, azoknak általában semmi szükségük multitaskra, mert csak annyit akarnak, hogy két szervó menjen párhuzamosan... ami nem multitasking feladat, csak meg kellene tanulni használni az Arduoinót.

Nézd meg ezt a kérdést, szerintem itt választ kapsz a kérdésedre, vagy legalább is közelebb leszel hozzá:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

2014. szept. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! De amit beszúrtál az is az én kérdésem, és azóta egy 18 szervós robotot, kamerával, giróval , bluetoothal , 3db hc-sr04-el szeretnék irányítani. Vettem még egy PIC16f877a-t és nem tudom,mert még nem próbáltam, hogy lehet-e vele multitaskolni.
2014. szept. 7. 11:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Jól haladtál, gratulálok!

Azon nem gondolkodtál, hogy Raspberry Pi-jal oldod meg?

Ott eleve adott a multitasking a Linux révén és nem is vagy c++-hoz kötve. Amiket írtál, ahhoz mindhez van rengeteg RPi példaprojekt a neten. Megfontolnám.

Egyébként a multitasking az nem annyira a processzortól függ, inkább az operációs rendszertől. A processzortól csak annyiban, hogy elég erős-e ahhoz hogy a multitaskinghoz szükséges plusz leterhelést elbírja, illetve alapból esetleg támogatja-e az ehhez szükséges oprendszer/könyvtár műveletek egyszerű megvalósítását.

2014. szept. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

És ha mégis az Arduino/PIC vonalon maradsz, akkor sem kell feltétlenül multitasking: azzal a logikával, ami a kétszervós megoldában van, akármennyit el lehet kezelni, plusz meg még minden mást. Illetve a megszakítási rendszert is használhatod a kritikus feladatokhoz.

Ha esetleg lassú hozzá a processzor, akkor a multitaskinggal még lassabb lesz, mert a taskok közötti váltogatáshoz rengeteg plusz erőforrás kell.

2014. szept. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egyébként most félig kész a robot váza. :)

[link]

[link]

[link]

2014. szept. 7. 20:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Egész jó!


Bár nem értem, ha már ennyi energiát belefeccoltál, miért nem tanultál meg rendesen hardvert programozni?


A PIC azért előnytelen, mert nem támogatja az 1 MIPS 1 Mhz technológiát. Ezzel szemben egy Atmel termék architektúrája támogatja ezt. Ennyi PWM előállításánál érdemes ezt átgondolni.


ARduino az gyerekeknek való, a maga kis példaprogramjaival, és a saját Arduino nyelvével... meg az édes pici bootloaderrel. Atmel van benne, de minek?


Egy effektív és robosztus vezérlést el tud látni egy Atmel board, ha jól írod meg pl. ASM/C ( inline assembly ) a kódot. Emellett használhatsz külső, PWM előállító áramkört is...


Bár ahogy fent is írták: Raspberry PI és meg van oldva.

2014. dec. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!