Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A fizika melyik része foglalko...

A fizika melyik része foglalkozik a téridővel?

Figyelt kérdés
Kicsit többet megszeretnék tudni az időutazásról, az elméletekről, a következményekről. Kissé most lázba hozott a téma.

2014. szept. 10. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Relativitätstheorie. Elméleti csillagászat.
2014. szept. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A téridővel, annak görbületével és más viselt dolgaival az általános relativitáselmélet foglalkozok. De azt javaslom, hogy elő se vedd, amíg:

- a speciális relativitáselméletet nem érted meg teljesen

- nem vagy profi lineáris algebrából.


Egyébként ezt a könyvet javaslom:

[link]

Nem olvastam, de annak idején jártam az szerző előadásaira az egyetemen, és nagyon jók voltak.

Azt hiszem, annak az előadásnak ez volt a jegyzete:

[link]


Úgy volt képes szemléletesen bemutatni a tudásomnál jóval magasabb szintű matematikát, és az abból származó következményeket, hogy ott ültem az előadáson, és azt hittem, értem :)

2014. szept. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hraskó könyve valóban nagyon jó. De fizika tudás nélkül a speciális relativitáselméletből is legfeljebb csak a kinematikát és így az elmélet alapjait értheted meg, komoly differenciálgeometria (illetve az ezt megalapozó kalkulus) valamint lineáris algebra tudás nélkül pedig az általános relativitáselmélet lényegét legfeljebb csak analógiák alapján "érezheted".


De mindezek előtt nem árt egy kis newtoni fizika (Galilei-transzformáció, a tér és idő newtoni felfogása). Sajnos a fizika is hierarchikusan épül fel, és a modern korok nagy gondolatait nem tudja megérteni az, aki a korábbiakat sem ismeri.

2014. szept. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!