Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Érvelést kell írnom a régi...

Érvelést kell írnom a régi vagy az új kötelező olvasmányok mellett. Ti mit írnátok? Sűrgős.

Figyelt kérdés

#kötelező #irodalom #olvasmány #kötelető olvasmány
2014. szept. 21. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen újakra gondolsz?
2014. szept. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

Én valami ilyesmit írnék:

[link]

Kicsit hosszú, de érdemes végigolvasni. :)

2014. szept. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Na ez a cikke egy hihetetlen primitív ember írása. Jobb, ha nem adtok rá. Eleve! 1901-ben jelent meg az Egri Csillagok. A cikkben meg nagybetűs sor: "300 éve senki nem írt semmit?" Talán néhányan egyet értenek ezzel a cikkel, ami szörnyű. Én sem értek egyet ezekkel a kőbe vésett kötelező olvasmányokkal, de akkor se így. :) Kedves kérdező! Az érvelés lényege a te nézőpontod és annak alapos megindoklása. Hagyatkozz csak magadra. Ne légy oly "egyszerű" mint ez a cikk. Szépen, megfontoltan!
2014. okt. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Írj érveket="jó dolgokat" mind a kettő mellett, és ellenérveket="rossz dolgokat" is. Például a régi kötelező olvasmányok a gyerekek számára néha nehezen érthetőek, régi nyelvezet miatt, 50 oldalas tájleírások stb.(nekem anyukám segített "megérteni" őket :D)
2014. okt. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

@ 3.:


"Na ez a cikke egy hihetetlen primitív ember írása. Jobb, ha nem adtok rá."


Először talán meg kellene tanulni szöveget értelmezni, és csak utána minősíteni bárkit is. A tévedéseidet lásd lentebb.

(Nem ismerem a szerzőt, tehát nem vagyok elfogult.)


<Eleve! 1901-ben jelent meg az Egri Csillagok. A cikkben meg nagybetűs sor: "300 éve senki nem írt semmit?">


1. A "nagybetűs sor"-okat CÍM-nek hívjuk, de ez csak részletkérdés.

2. Viszont fontos, hogy a cím és a(z egész) hozzá tartozó szöveg ÖSSZEFÜGG. (Nem csak az 1. bekezdés.)

3. Idézek az idézett cikkcímhez tartozó részből:

a., (2. bekezdésben)

"2014-ben ötödik, hatodik meg hetedik osztályban százéves Molnár Ferencet, Gárdonyit és százötven éves Jókait kell olvasni kötelezően"

--> Az Egri csillagok korának szempontjából a lényeg: "100 éves Gárdonyi".

b., (3. bekezdésben)

"Verne, Dumas, Dickens és Defoe, többek között. Nagyszerű, jelentős szerzők, 2-3 évszázaddal ezelőttről."

--> A FELSOROLT szerzőkről állítja a cikkíró, hogy 2-300 éve írtak, NEM MÁSOKRÓL.

3. Sem ebben a részben, sem SEHOL MÁSHOL nem állítják, hogy az Egri csillagok is (közel) 300 éves lenne.


Ennyit a "kritikádról".

2014. okt. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!