Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » SEGÍTSÉG MIT TEGYEK? ( nem...

SEGÍTSÉG MIT TEGYEK? ( nem tudok tanulni és jövőre érettségi :' ( )

Figyelt kérdés

11. es Gimnazista vagyok. Nem vagyok rá büszke de minden egyes félévkor és év végén éppen ,hogy csak átesek a kettes szintre minden egyes tantárgyból. Nagyon lusta vagyok :( 9.félévkor meg is buktam matekból :( Most kezdődött el az év de már most is csak egyeseim vannak :( Egyszerűen nem vagyok képes lekötni magam a tanulással ha elő is veszem szó szoros értelembe elalszok felette , vagy olvasom de nem értek meg semmit belőle. :( A napirendem is teljesen össze vissza van .. mindig mást csinálok tanulás helyet :( most is holnap dolgozat irodalomból és inkább ide írkálok , pedig tudom ,hogy nagyon tanulnom kéne. Rettegek az érettségitől. Fakultációra egyáltalán nem járok mert semmiből nem tervezek emelt szinten érettségizni csak szeretnék már végre túl esni ezen az egészen az se érdekel ha mindenből éppen megkapom a kettest csak legyen meg :( Mit csináljak szerintetek ,hogy vegyem magam rá ,hogy tanuljak ? valami jó tanulási módszeretek nincs? a matekhoz szerintem hozzá se fogok tudni kezdeni olyan szinten vagyok ...németből meg kb. az ich bin..... , ja, nein , szavaknál/mondatoknál le vagyok ragadva. Hogy tanuljak ,hogy legalább a kettest elérjem majd mindenből. Nem akarok tovább tanulni sehova (isten őrizzen) csak szakmát akarok ..kozmetikus akarok lenni mert ez az amit szeretek és imádok és ehhez van csak tehetségem semmi máshoz ! Köszönöm előre is a válaszokat.

18/L



2014. szept. 24. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Tanulj mert majd később jössz rá hogy főiskolára\egyetemre akarnál menni de nem lesz elég pontod, vagy egy jó érettségivel maximum a fizetősre vesznek fel.
2014. szept. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

1-2 éven belül Mi, dolgozó emberek fogunk Téged is eltartani, mert kopogtatsz majd a szociális segélyért.

Erre nincs tanács. Vegyél erőt magadon, vagy hülye maradsz és álmodozz tovább!

2014. szept. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nos, mi a terved a jövőre nézve? Továbbtanulás nélkül mi lesz veled?
2014. szept. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egy kozmetikusi szakmàt akarok letenni. De főiskolara,egyetemre nem akarok menni. Az a tervem h nyissak egy kozmetikai szalont.
2014. szept. 24. 18:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet ez a terved. De a szalonhoz pénz kell, a berendezéshez pénz kell, a vendég becsalogatásához szakértelem kell, az ellátásához szintén, de ez kevés. Úgy is kell viselkedni, hogy a vendég úgy érezze, csak ide érdemes jönni. Üzletet kell vezetni, netán alkalmazottat tartani, tudni kell könyvelni, pénzt kezelni, adózni, árut beszerezni, esetleg feldolgozni (kémia).

A kozmetikusi tevékenység nem az, amit az utcáról az üveg mögött látsz. Az csak a kisebbik része. A nagyobb részét nem látod, csak azt érzékeled, az egyik szalon jól megy, a másik üres. Nem azért, mert ott nem tudják a krémet az arcodra kenni.

Ma az önálló lét világa van. Sőt, errefelé abból is a durvább, a vadkapitalizmus. Itt kevés tudással, csak egy ismerettel nem élsz meg. Nem kell ezt elhinned, csak majd tapasztalod, ahogy sodródsz a semmi felé, és fogalmad sincs, hogyan lépj ki belőle. Ekkor már többnyire csak segítséggel lehet. Ha lesz. Most még tanulhatsz. Sokat. Ez az egyetlen út a normális megélhetéshez. Egy darabig működik a bűnöző életmód is, de a bűnözők korán halnak.

2014. szept. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jaj jolvan :( .. megpróbálom jól megírni az érettségit megpróbálom összeszedni magam. Csak annyira nehéz pl a matek
2014. szept. 25. 15:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha korábban nekikezdtél volna, akkor már könnyű lenne. Ha később kezdesz neki, sokkal nehezebb lesz. RAJTA!
2014. szept. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!