Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit lát a műhold?

Come back kérdése:

Mit lát a műhold?

Figyelt kérdés
Egyszer egy laktanya mellett bicikliztem. Megálltam és elővettem az okos telefonom, mert pityegett. Ez pont az egyik kapu előtt történt. 10 perc se telt bele, jött az őr, hogy tudom-e hogy tilos camerázni? Én nem kameráztam, igazából nem is volt mit. Csak egy régi Mig 21 és egy Mig 15 volt látható, meg pár épület. Szerintem simán lehet látni fentről azokat a dolgokat, amiket valóban nem szabad fényképezni.

2014. szept. 29. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt inkább kamerával láthatták, vagy az egyik őr látott meg.
2014. szept. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen műhold. Az újabbaknak már elég tuti felbontásuk van. A google earth-ön meg tudod nézni mi látszana felülről az adott pontról.
2014. szept. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy a műholdak onnan fentről nagyon is jól láthatnak. A katonaiak felbontása 30 cm alatt van.

Csakhogy az a műhold egyszerre Q nagy területet lát. Az általa látott, fotózott dolgok feldolgozása heti munkát ad az elemzőknek.

Az, hogy téged egy műhold lásson és perceken belül valaki ez alapján intézkedjen is, az csak akkor volna lehetséges, ha az a műhold célzottan pont téged figyelt.

Gondolom felmérhető számodra is, ez milyen esélytelen.

Gondolom bekolbászoltál valami földi térfigyelő kamera látóterébe, vagy simán feléd gukkerezett egy őr.

2014. szept. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De miért nem szabad fényképezni a kapunál, ha az ellenség katonai műholdján (feltéve ha van neki) bármikor lefényképezheti az egész bázist, és többet lát, mint egy szaros kapunál készült fényképről (ha például kém lennék.
2014. szept. 30. 23:07
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

Nem feltétlenül lát többet a műhold.

Ő fölülről lát, mint írtam, max. 30 cm felbontással (a legjobbak), a te fényképezőgéped talajszintről és nagyobb felbontással, a műhold csak akkor, mikor épp arra jár, te meg szintén akkor, de te kiszámíthatatlanul bármikor jössz.

A műhold nem lát be a rosszkor nyitva hagyott hangárba, te igen.


Meg egyáltalán, ha téged nem hagynak fotózni, azzal is csökken az esély, hogy olyat lő valaki, amit nem kéne.

És arról a modernkori veszélyről sem szabad elfeledkezni (bár a fotótilalom nem ezért van, az már csak 50-100 éves hagyományból is van), hogy okos ember befotóz, hozzáfűz valami barom hiteltelen kommentet és megosztja, aztán az ökörség végigmegy a neten megállíthatatlanul és még nemzetbiztonsági problémát is okozhat. Lásd pl. a vasúton lefotózott t-72-esek esetét.

2014. okt. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!