Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik egyetemen tudok csillag...

Melyik egyetemen tudok csillagászati szakirányban továbbtanulni, és az egyetem után milyenek a munka lehetőségek?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a csillagászat, de nem tudom, hogy érdemes-e ez irányban továbbtanulni, mert szerintem Magyarországon nincs sok ehhez kapcsolódó munkalehetőség.

Egyéni személyes tapasztalatok nagyon érdekelnek ez ügyben.



2013. máj. 28. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalatom nincs, de úgy tudom, Az ELTÉ-n és Szegeden van egyetemi csillagászati képzés nálunk.


Csillagászként nagyon nehéz elhelyezkedni, viszont sok más (pl. műszaki) munkakörbe előnyt jelent a csillagász végzettség. Ne kérdezd miért, én is csak hallottam. :)


Úgy tusom, csak MSc képzésben van, vagy fizika szakon szokott lenni csillagász szakirányként.

2013. máj. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szecsői Tibor ***** válasza:

Valóban csak az ELTE és a szegedi egyetem indít Csillagász MSc-t (amire Fizika vagy Földtudományi BSc-ről mehetsz). Érdemesnek emg akkor érdemes szvsz, ha nagyon komolyan érdekel a dolog, és nem szívesen (vagy sokkal kevésbé szívesen) foglalkoznál mással :). Az itthoni elhelyezkedés nem a legegyszerűbb, de azért távolról sem lehetetlen. Ez azért sok mindentől függ, a szerencsétől is, ahogy lényegében minden munkakeresés. De én azért nem állítanám be végletekig borúsnak a helyzetet. Külföldön meg pláne könnyebb.

Matekot, fizikát, informatikai ismereteket (programozást több nyelven) fogsz tanulni, ezek viszont sok egyéb helyen is hasznosíthatók.

2013. máj. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a gyors válaszokat.

Engem viszont az űrbeli technikák is érdekelnek, mint pl.: a műholdak. Úgy hallottam, hogy a Masat-1 készítésében a BME is részt vett. A BME melyik karon foglalkozik ilyen űrbeli technikákkal?

2013. máj. 28. 19:05
 4/5 szpeti1991 ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy a BME-n a műholdak pontos tervezésében, valamint egyéb űreszközök mérnöki dolgait pontosan hol tanulhatod, de a űrkutatás is van az ELTE-n. Ehhez ELTE földtudomány BSc (lehetőleg geofizika szakirányon) elvégzése után az ELTE Geofizika MSc Űrkutató szakirány a legcélravezetőbb.

Sajnálom, a BME-s szakoknál nem tudom hol lehet ilyesmit tanulni. Amit én írtam, az az űrkutatás, ahol szintén kell műszaki véna (ezt most tapasztaltam, mert a BSc-s szakdolgozatomat űrkutatáshoz köthető témában írtam), ami leginkább "rádragad", de valamennyit tanítanak is. MSc-n nem tudom mennyit, de érdeklődve várom.

2013. máj. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 szpeti1991 ***** válasza:

Kicsit kutakodtam a BME-s dolgokkal kapcsolatban, s van egy óra, amely az ELTE-n és a Műegyetemen is van (Űrkutatás és gyakorlati alkalmazásai az ELTE-n és Űrtechnológiák - vagy valami hasonló - a BME-n, de ugyanaz a tananyag majdnem), Ferencz Csaba tartja. (Nem győzöm hangsúlyozni, már miatta érdemes ezt tanulni, ő volt a hazai űrkutatás úttörője, ma is élen jár, megtiszteltetés volt nála írnom a szakdolgozatomat.)

De a lényeg! :D na ez a BME-s óra a VIK-en van (Villamosmérnöki Kar), így valószínűleg ott tanulhatsz ilyesmit. Ami logikus is :D De ennél többet nem tudok a BME ezen részéről :)

Kicsit bonyolult az okfejtés, de hát késő van... :D

2013. máj. 29. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!