Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Osztás nullával? (lejjebb)

Osztás nullával? (lejjebb)

Figyelt kérdés

Nem azzal akarok szembeszállni, hogy lehetséges e a nullával való osztás, csak észrevettem egy szerintem nem helyes ellenérvet. Youtubeon láttam hogy azt mondták, ha 1 osztva nullával végtelen és 2 osztva nullával is végtelen akkor 1 annyi mint 2 szóval ez a végtelenes dolog nem igaz. Na szerintem ez nem helyes mert ilyen alapon minden szám a nulladikon 1. Ezen az elven elindulva 2 a nulladikon =1

3 a nulladikon =1 szóval 2=3?

És persze hogy nem



2014. okt. 3. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért a hatványozás egy teljesen más művelet! ott a 0 a 0-dikon nincs értelmezve.


Ha majd ábrázoljátok az 1/x függvényt, akkor látni fogod, miért nincs értelme.

2014. okt. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az a különbség, hogy az osztásnak van inverze (a szorzás). Nagyon-nagyon sok helyen használjuk, hogy ha valamit megszorzok, aztán visszaosztom, akkor nem csináltam semmit - kivéve persze, ha nullával szoroztam.


A hatványozásnak kevésbé várjuk el, hogy inverze legyen. Nemnegatív számokra és pozitív kitevőre persze van (a négyzetnek a négyzetgyök, a köbnek a köbgyök stb.), de a nulladik hatványnak nincs inverze, nulladik gyök nincs.


A kérdés valójában nem az, hogy lehetséges-e a nullával való osztás. Inkább arról van szó, hogy van-e olyan értelmezése, ami jó valamire. A matematika bizonyos speciális részterületein egyébként van (itt az általad javasolt x/0=végtelen ha x=/=0 értelmezést szokták használni), de az általános iskolai vagy középiskolai matematika szintjén még ez nem lenne túl hasznos. Sőt, inkább rosszul járnánk: elvesztenénk a szorzás-osztás inverz tulajdonságot, és pl. nem tudnánk egyenletet megoldani.

2014. okt. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező!


Jól látod! A Youtube-os érvelés ugyanazon a szinten áll, számomra kb elfogadhatatlan ebben a formában.

Érdekességképpen mondanám, hogy 0 osztható 0-val, mert az egy reláció ! :D De 0-át nullával nem lehet elosztani!


1-es válaszadó. 0 a 0-dikon, hmm... :) Kb. tanszékenként változik a vélemény, hogy mit kezdjünk vele. :D Szokás 1-nak venni. Meg nem értelmezni is.

2014. okt. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ilyen hogy jutúbon nem értenmek hozzá :P
2014. okt. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A 0 azért osztható 0-val, mert az oszthatóságot a nevével ellentétben szorzással definiálják. És valóban, a 0 osztója a 0-nak, mert van egy szám, amivel a 0-t megszorozva 0-t kapunk; és itt teljesen mindegy, hogy bármely egész szám megfelel erre.
2014. okt. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 reptoid tudós 2 ***** válasza:
A természettudományban "van" nullával való osztás, és az eredmény "végtelen" lesz. De ez ne mmatematika, nem szabad keverni a szezont a fazonnal.
2014. okt. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!