Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egészen röviden összefoglalva...

Egészen röviden összefoglalva mi az a francia enciklopédia?

Figyelt kérdés

A Wikipédián szinte egy regényt írnak róla, nekem viszont csak egy rövid mondatban elég lenne tudnom hogy pontosan mi is az.

(Prezentációban szeretnék rá egy kicsit kitérni, éppen ezért kéne csak 1, vagy maximum 2 mondatban.)



#prezentáció #Francia Enciklopédia
2014. okt. 12. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Na ne má'...

Nem találtad meg a lényeget, rövid összefoglalást - ami az első mondat?

2 mondatban: Egy enciklopédia, lexikon, szótár, amit az "Enciklopédisták" - tudósok, művészek - írtak, Denis Diderot vezetésével, szerkesztésével.


(macgyver??? Nem nagyon találtad fel magadat ebben a "nehéz" helyzetben!)

2014. okt. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon röviden az a lényege, hogy a felvilágosodás korában rájöttek arra, hogy a középkor tudománya az nem tényeken alapul, hanem mindenféle egyházatyák és tekintélyek, régi szerzők tiszteletéből. Aki minél több ilyen régi, nagy tekintélyű tudóstól tudott idézni, az mindig megnyerte a tudományos vitákat. Pl. azt, hogy a föld lapos, azért fogadták el, mert nem tudom hány ókori tudós és középkori egyházatya leírta, és hiába bizonyítottad be nekik, hogy körülhajóztad a földet, akkor is te voltál a hülye.


Ezzel szemben a felvilágosodás korában rájöttek, hogy ezt a tekintélytiszteletet meg kell szüntetni, és a tudományos értekezéseknek kizárólag a józan észen, a tapasztalatokon, objektív adatokon kell nyugodniuk. Ezért őrülten elkezdtek mindenről adatokat gyűjteni, és ennek az egyik monumentális eredménye a francia enciklopédia, aminek az volt a célja hogy a világon mindenről összegyűjtse az adatokat :D


Remélem, így egy kicsit jobban érted, miről van szó, igyekeztem röviden leírni a lényegét.

2014. okt. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de a felhasználónevembe ne köss már bele! :D

Nem az van odaírva, hogy én vagyok MacGyver!! Énnekem csak simán a kedvenc sorozatom... :)

De azért leírom, hogy mi volt az első mondat szerintem!

"Az Encyclopédie, ou dictionnaire raisonné des sciences, des arts et des métiers"

Utána magyarul is ott van, de nem csak annyit akartam írni róla.

A többi meg már túl részletes az Előzmények részben...

2014. okt. 12. 19:23
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
De az, hogy elolvasod, megerted es a sajat eszeddel csinalsz a hat tonna szovegbol egy ertelmes egymondatos summat, az nem ment? Hulye vagy hozza vagy lusta?
2014. okt. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Lusta...

De ez nektek nem mindegy?

2014. okt. 13. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!