Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A tudomány ismeri a szerencse...

A tudomány ismeri a szerencse és a véletlen fogalmát?

Figyelt kérdés

Miért van az, h vannak emberek, akiknek sokszor van szerencséjük, másoknak meg kevesebb?

Itt főleg a szerencsejátékokra gondolok.

Tehát ha van ember, akinek ehhez nincs szerencséje az én vagyok.

Ellenben, ha olyan dolgokról van szó, ami valamennyire az emberen is múlik akkor azért van.

Szal nem tartom magam a félig üres poharú embernek, de vannak ezek a megfoghatatlan dolgok, h leállok valakivel pokerezni, 10-ből 9* én kapok ki.

Olyan lapokat kapok, h nem igaz, utána meg is mutatom, h na most ebből mit.

Ma is történt egy ilyen.

Akivel játszottam egy online/offline komoly játékos, hivatásszerűen játszik.

Ő mondta, h fogadjam el, h ilyen csillagzat alatt születtem.

Majd beismerte, h hiába az, h van már rutinja, tapasztalata, de ő tudja magáról, h ő meg mindig nyer, ha leszarja akkor is.

Jó nem 100%, de valahogy jön és kész.

Másik ismerős, bár ez nem szerencsejáték:

A tipikus kis szerencsétlen, aki alatt összetörik a szék, akinek kidurran a biciklikereke, akinek kihagyják véletlen menzán a csokit meg a többi.


2014. okt. 15. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:

A póker nem csak a szerencséről szól.

De egy egyszerű kísérletet javasolok: minden nap, mikor elindulsz, vigyél egy noteszt, és írd fel, hány perc múlva jön az első jármű, amire felszállsz.

Aztán, úgy a 100. után nézd meg a menetrendet, hogy abban az időben milyen sűrűn kellene jönnie.

2014. okt. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy valakinek több szerencséje van mint másnak, ez csupán illúzió. A példáidra reagálva:

1, a haverod inkább intuitív játékos, mint tudatos

2, székes meg a biciklis dolog inkább ügyesség kérdése

2014. okt. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tsirche ***** válasza:
100%

Én elég sokat pókerezek, ha visszanézem a leosztásokat amikben játszottam (sok százezer már - hold'em manager) jól látszik: hosszútávon semmi extra nincs benne, a matematika szabályai alapján jönnek a lapok. Más kérdés, hogy ki mit tud kezdeni velük, mennyire tudja elhitetni a másikkal, hogy az adott helyzetben neki van erősebb keze.


"Majd beismerte, h hiába az, h van már rutinja, tapasztalata, de ő tudja magáról, h ő meg mindig nyer, ha leszarja akkor is. " Ezt viszont nehezen tudom elképzelni, hogy aki ebből él ilyet mondjon (és valóban így is gondolja).

2014. okt. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 és kérdező: Amiért ezt mondta, az pusztán pszichológia, semmi más. Kamuzott, hogy érdekesebb legyen a szemedben, és legközelebb is visszatérj hozzá egy kis kopasztásra :)
2014. okt. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!