Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy mondjuk németül, hogy...

Hogy mondjuk németül, hogy kellett volna? pl. : Nekem mennem kellett volna iskolába. vagy Nekem ebédelnem kellett volna délbe.

Figyelt kérdés

2014. okt. 27. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Ich hätte in die Schule gegangen.

Tehát feltételes mód és múltidőt használunk.

2014. okt. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. okt. 27. 12:03
 3/9 anonim válasza:

Ich hätte in die Schule gehen müssen.

Ich hätte um 12 zu Mittag essen müssen.

2014. okt. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Ich wäre gegangen - mentem volna
2014. okt. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok, és a 4.-nek van igaza, mert a gehen tényleg ist-es, ezért lesz wäre. A 3.-nak üzenem, hogy a mondat nem úgy van, hogy muszáj, csak úgy, hogy "kell", ezért sollenes.
2014. okt. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

És a tiédből hol a sollen? Vagy az elhagyható?

Rég tanultam már németül, mondjuk arra azért emlékeztem, hogy a gehen, fahren ist-es...

Továbbá megemelem a kalapom előtted, hogy Te így meg tudod mondani, hogy a "kellett volna" a két példamondatban belső vagy külső kényszeres-e...

2014. okt. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is emeld meg, ugyanis 17 évesen boldogulok teljesen egyedül Németországban. Az ilyen mondatot sollennel használjuk LEGINKÁBB (igen, lehet müssennel is), ezt úgy 1. osztályban megtanulják a kisgyerekek németen.

Kedves kérdező, ha módbeli segédigét teszel egy feltételes múltos mondatba, akkor a feltételes módot használod, az igéd múltidőbe teszed és a mondat végéhez hozzátoldod a módbelit. Ezt egyébként Konjunktiv Plusquamperfektnek hívják, az internet segíteni fog a továbbiakban, hogy ne ilyen rosszmájú idegenektől kelljen segítséget kérned. Sok sikert a német tanuláshoz neked!

2014. okt. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyébként még egy utolsó 6-os, ha már a nyelveknél tartunk: a személyes névmásokat még mindig kisbetűvel szokás, hiába akarsz "tiszteletteljesnek tűnni". (Kétszínű, ugyanis a szövegedről nem ez süt)
2014. okt. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az első két kérdésemre nem válaszoltál.

Minden másban elnézésedet kérem. Nem volt célom megsérteni.

2014. okt. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!