Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nagyon durva cikk a Titanicról...

Nagyon durva cikk a Titanicról, teljesen megváltozott amit eddig olvastam a Titanicrol, olvastátok már?

Figyelt kérdés

Első rész:

[link]


Második rész:


[link]


Utána néztem a srác megjelent anyagainak! Döbbenetes.



2014. nov. 7. 17:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Még egy összeesküvés elmélet, amin lehet csámcsogni.
2014. nov. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. HA léteznek összeesküvések, márpedig léteznek. Akkor a róluk szóló elméleteknek is teljes mértékben joguk van elhangzani és nem árt őket fontolóra venni. Megkerestem a srácot facen, be is jelöltem. Van egy két kérdésem, mivel mindig is voltak dolgok amik nagyon furcsák voltak a történetben. Most végre feltehetem valakinek. :)
2014. nov. 7. 17:17
 3/17 anonim ***** válasza:
Rájöttél, hogy a billentyűk között van egy Caps Lock nevezetű?
2014. nov. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem. Csak egy kicsit leakadtam, mert amit eddig tudtam az lehet, ( mondom lehet ) hogy hazugság volt. Nagyon durva amit olvastam és úgy érzem sok kérdésemre kaphatok választ. Kíváncsi voltam van -e itt olyan aki olvasta már.
2014. nov. 7. 17:33
 5/17 anonim ***** válasza:

Nos igen, érdekes. Valóban, ha az ember csak úgy átfutja a szöveget, akkor tetszetős, hiszen pont ott tört el, pont jókor, stb. Igen, láttunk már biztosítási csalást, kell hozzá két sofőr, egy lefizetett biztosítós és ennyi. Miért ne lehetett volna nagy méretben eljátszani a Titanic esetében?


De aztán gondoljuk csak végig... Egy ekkora hajónál nem 2-3 ember kell. Ha valóban a sérült Olympicet nevezték át Titanicra, ahhoz azért kellett párszáz ember. Ugye ott van a szárazdokkba vontatás, akkor a gépészek, kovácsok, mivel a belső faburkolatot is biztos bontani kellet, ezért ácsok, festők, stb.

És ezek az emberek mind tudták, hogy mi folyik. Namost ugye egy összeesküvés addig működik, amíg kevés ember tud róla. Minél többen tudják, annál nagyobb a lebukás esélye. A másik fontos dolog, hogy az össezeesküvőknek érdekükben álljon a titoktartás. Ez a munkásokra nem igaz, egy-kettő biztos elszólta volna magát pénzért vagy másért.


Szóval felületesen nézve jól hangzik, de nagyon nehéz elképzelni részleteiben.

2014. nov. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
ja es azt elfelejtettem hogy a White star leveltaranak vezetoje 2005 ben jelentkezett egy expedicio vezetoinel es elmondta hogy neki a tarsasag jogutodja a 80 evekig fizetett hogy halgassa el a belso vizsgalat eredmenyeit ami a hajo ketteroppanasat hivatott kideriteni. A leveltar vezetoje hozzafert az iratokhoz es ezert fizettek neki. Ezt a tenyt egeszen 1985 ig titokba tudtam tartani mivel lefizettek a fontos tanukat. Igy a titanichoz kotodik a vilag egyik legnagyobb atverese. Hiszen a roncs megtalalasaig mindenki azt hitte hogy a titanic egyben sullyedt el. udv. :)
2014. nov. 8. 00:22
 7/17 anonim ***** válasza:

Ezt üzenetben kapta, kihozom ide, mert semmi titkos nincs benne, hátha mást is érdekel.


" Hat tudnek neked meselni :) eleve nem kellet annyit vacakolni az atalakitassal ugyan is a ket hajo eredetileg teljesen ugyan olya lett volna. Erdekes mondon csak miutan az olympic megserult talalta ki a hajostarsasag hogy kialakitja a titanic sajat arculatat. Es mivel a titanicot elotte senki sem latta nem is tudhattak eredetileg hogyan is nezett volna ki. Marmint belsoleg :) az atvontatashoz pedig nem kellet sok ember hiszen azt negy ot vontatoval egy este alatt siman megcsinaljak. Felre ne erts. En em minden aron azt akarom bebizonyitani hogy a ket hajot megcsereltek. De sajnos jelenleg ugy allok hogy semmilyen kezzelfoghato bizonyitek nincs arra amit hivatalosan mondanak. Hiszen meg azt sem tudjak pontosan milyen serules vegzett a hajoval. De a biztisitasi csalasra rengeteg bizonyitek van. "


Nos. A hajókat nem titokban és nem is egy ember építi. Ez nem olyan, mint egy számítógépes játék, hogy ledobod a gyárat oszt' épül benne a cucc.


Nézd meg, hogy van felállványozva. Mint egy épület, ezt nem egy ember csinálja. Gondolod, hogy valahova betolnak egy ekkora hajót egy éjjel, és senki nem veszi észre?

[link]


Bár ez a kép nem a Titanic, de a kor színvonalán kb így készültek a hajók. Emberek tucatjai hordták-vitték-szerelték a dolgokat:

[link]


Öt vontatóhajót írsz, nos az se semmi. Annak 5 kapitánya, 5 első tisztje, 5 rádiósa, kb 20 fűtője, 50 matróza van alsó hangon is, meg az egyéb lóti-futi kötéleregető mindenki. Néd meg a Costa Concordiát csúcstechnikával meddig tartott és hány ember munkájába került bevontatni. Egy Titanic/olympic méretű hajó vontatásáház, partra vonásához akkoriban százával kellettek az emberek. (Nilván a Costa Concordia jóval nagyobb, mint a Titanic, de a technológia is jóval fejlettebb.)


Szóval az hogy az Olympic, aminek a balesete közismert volt, csak úgy titokban megjelenjen valahol, kijavítódjon, átneveződjön az kb 1000 ember melója kellett volna hogy legyen. Akik este mind beülnek egy kocsmába, és mesélni kezdik, hogy na ma bevontatták az Olimpicet, öcsém még nem láttál ilyen horpadást. Szóval arról, hogy az Olympic hol van, mi történik vele, mikor fog kifutni stb, nagyon-nagyon sokan tudtak.


Szóval szerintem inkább arra kéne bizonyíték, hogy ez megtörtént, nem pedig arra, hogy nem. (Amúgy elég fura álláspont az, hogy az egyik oldalon a bizonyíték hiányát a gyanút igazoló ténynek vesszük, a másik oldalról viszont a spekulációra nem hozunk fel bizonyítékot.)


Amúgy a roncs megtalálásáig se hitte mindenki, hogy a hajó egyben süllyedt el, ugyanis egyes szemtanúk látták, hogy eltört. Csak épp nem hittek nekik.

2014. nov. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A kép amit küldtél a hajógyár építő csarnokában készült. Még a vízre bocsájtás előtt, nem a szárazdokkban. Amikor az Olympic megsérült, a Titanic próbaútja már ki volt tűzve, és igen, ahogy te is tudod a Titanicnak át kellett adnia a helyét a szárazdokkban az Olympic -nak. Vagyis megcserélték a két hajót. Ezt a manővert bármikor megtehették. Egy kérdés: Szerinted mégis mekkora egy vontató hajó ha ennyien dolgoznak rajta? Nem mellesleg a Titanic körüli pletykák pontosan ezután indultak el, és kezdték suttogni az emberek, hogy valami nagyon nem stimmel vele. VAgyis ahogy mondtad egyes munkásoknak eljárt a szája, de őket sem vette mindenki komolyan.
2014. nov. 8. 01:07
 9/17 A kérdező kommentje:

Én nem azt mondtam, hogy a hivatalos verzióra nincs bizonyíték. De lássuk csak mit is tudunk:

1: A világ legnagyobb hajója volt.

- Nem volt a világ legnagyobb hajója, hiszen az Olympic 45 324 b.tonna volt a Titanic pedig csupán 45 000 b.tonna volt, eredetileg. A Titanic súlya csak az állítólagos átépítések után lett nagyobb, vagyis 46 328 b.tonna. De mint azt te is biztosan tudod a Brutto regiszter tonna csupán űrmérték. Vagyis a hajó belső hasznos tereit fejezi ki. A Titanic súlya csak azért lett nagyobb mert befedték a felső sétálófedélzet egy nagyobb részét, és így több lett a hajó belső tere, vagyis a BRT -je. Így a hajók közötti BRT -vel jelölt, laikus számára súlykülönbségnek tűnő adatnak semmilyen jelentősége nincs. VAgyis a Titanic nem volt nagyobb, nem volt szélesebb, és egyáltalán nem volt semmivel sem különlegesebb mint az Olympic, mely egy évvel azelőtt kezdte meg a szolgálatát. Épp ezért egyáltalán nem a Titanic volt az a hajó, mely átírta a hajóépítés történetét és döbbentette meg a hajós társadalmat, hanem az Olympic.

2014. nov. 8. 01:34
 10/17 A kérdező kommentje:

2: tobb ezres tomeg figyelte amint elindult elso utjara.

- Ez sem igaz. Hiszen a Titanic indulasakor keszult kepeke jo ha 200 250 fo lezeng a rakparton.

2014. nov. 8. 01:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!