Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Apa apja 0-ás vércsoportú...

Félix008 kérdése:

Apa apja 0-ás vércsoportú anyja ab-s, és apa és 2 testvére valahogyan 0-ás és ab-s vércsoportot örökölt, annak ellenére hogy ez nagyon ritka, , , bombay" vércsoportra vall. Lehetséges ez? Mind a hárman bombay-ok?

Figyelt kérdés
2014. nov. 7. 19:42
 1/6 hollófernyiges ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de 0 és AB csoportú szülőknek csak A vagy B vércsoportú gyereke lehet.
2014. nov. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bombay vércsoportról hallottál már?
2014. nov. 7. 20:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Bár nem értek a vércsoportok öröklődéséhez, de szerintem vallhat másra is.
2014. nov. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hollófernyiges ***** válasza:
Nem hallottam, de utánanéztem és sajna nem változott a véleményem. Még ha az apa bombay is, az anya pedig AB, akkor a gyerekek A, B vagy AB-k lehetnek, 0 nem, kivéve ha mindkét szülő valami beltenyésztett közösségből származik vagy egyébként rokonok és az anya heterozigóta bombayra. Ehhez vedd figyelembe hogy Európában a bombay előfordulása 1 a millióhoz. Kimérizmus még lehet ha volt ikertestvérük vagy lehet hogy elmérték a vércsoportot. Vagy a gyerek(ek)nek nem ő az apja, ezt genetikai teszttel meg lehet állapítani.
2014. nov. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Még ha más is lenne az apa pl a még akkorse lehet 0- ás ha b- úgyszint ab-s ugyszint.
2014. nov. 8. 08:36
 6/6 hollófernyiges ***** válasza:
Jogos, ez a lehetőség akkor kiesik.
2014. nov. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!