Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha lekapcsoljuk a villanyt,...

Ha lekapcsoljuk a villanyt, akkor hova lesz a fény?

Figyelt kérdés
Gondolom mivel minden test fényt nyel el, így elnyelik a dolgok. Mi a helyzet egy olyan szobával ami 100%-os fényvisszaverő anyaggal van bevonva és felkapcsoluk benne egy zseblámpát?

2014. nov. 22. 19:03
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
#10: Ebben van valami igazság... Mennyire el tud csúszni az ember, ha lehetetlen, a valóságban nem létező dolgokat akar létezőnek tekinteni :D
2014. nov. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Ozmium42 ***** válasza:
Én azt nem tudom elképzelni, hogy a fotonok egy ilyen fiktív térben meddig gyűlhetnének. Van azoknak térfogata, vagy a "sűrűségüknek" valami következménye, korlátja?
2014. nov. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Mondjuk így utánagondolva azt is feltételeznünk kell, hogy a visszaverődő fotonok mindig azonos hullámhosszúak maradnak. Ha ugyanis ezt nem feltételezzük, akkor a valóság lép érvénybe, hogy a visszaverődő fotonok hullámhossza folyamatosan nő, viszont ezzel egy idő után elérik a szoba legnagyobb "átmérőjének" hosszát, ami által... Huhh, nekem kb. idáig terjed a tudományom a témát illetően. Talán állóhullámok alakulnának ki?
2014. nov. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Ozmium42 ***** válasza:
A nagyobb hullámhossz alacsonyabb energiát jelent, és energia nem veszhet el, meg nincs is minek átvennie, szétszórnia. Szóval miért ne maradna a hullámhossz?
2014. nov. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Alapesetben a fény hullámhossza nő a visszaverődések alkalmával. Ez nem egy foton esetében történik meg, nem nyúlik meg a foton hullámhossza, hanem az a foton úgy verődik vissza, hogy elnyeli az anyag, majd újra kibocsátja. Viszont ha éppen olyan frekvenciájú foton találja el az anyagot, hogy az két gerjesztési állapotszintet lép, akkor azt a beérkező fotont két csomagban sugározhatja ki az anyag, így két, alacsonyabb hullámhosszú foton fog kisugárzódni, együttes energiájuk azonos lesz a beérkező foton energiájával. Így nőnek meg egyre inkább a hullámhosszok, a sokadszorra visszaverődő fotonok esetében.


Ez egy létező jelenség, ezért sugározza ki pl. a Föld is a nappal a látható fény tartományában elnyelt (és elraktározott) energiamennyiséget éjjel az infravörös tartományban.

2014. nov. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Ozmium42 ***** válasza:

MIND = BLOW


De akkor gondolom az új, kisebb energiájú fotonok nem tudják ezt a véletlenségig játszani.

2014. nov. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Na éppen itt akadtam el a gondolatmenetben, mi van akkor, ha a fotonok hullámhossza elérné a szoba maximális kiterjedését? Állóhullámok alakulnak ki, vagy valami más történne?
2014. nov. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Ezért írtam korábban azt, hogy az egész folyamatot csak úgy képzelem el, hogy a foton nem gerjeszt és nem nyelődik sehova, hanem csak egy cikkcakkos utat jár be. Ha így nézed, akkor a foton hullámhossza változatlan marad, mintha csak az ürességben haladna egyenesen.


Ha engedjük, hogy elektronokat gerjesszen, akkor miért nem engedjük, hogy vibrációs átmeneteket is gerjesszen? Mert ha túl alacsony lesz az energiája, akkor utána az következik. Aztán ebből következik, hogy nem lesz 100%-os a visszaverődés. Mert gondolj bele, a valóságban a foton nem úgy verődik vissza, mint egy labda a falról. Ha elnyelődik az elektron gerjesztése által, és a "legerjedés" által nyerjük vissza, akkor mi történne, ha elérné a vibrációs gerjesztés tartományát? Elektront már nem gerjeszt, a fal nem melegedhet fel, és az atomok között sem szökhet ki, akkor? Azt hiszem ezzel az elpusztíthatatlan falba ütköző megállíthatatlan test paradoxonához értünk.


Releváns:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

2014. nov. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Azért #3ért egy pofont osszál ki magadnak légyszíves.
2014. nov. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

"Ezért írtam korábban azt, hogy az egész folyamatot csak úgy képzelem el, hogy a foton nem gerjeszt és nem nyelődik sehova, hanem csak egy cikkcakkos utat jár be. Ha így nézed, akkor a foton hullámhossza változatlan marad, mintha csak az ürességben haladna egyenesen. "


A valóságban nem így működik a fotonok visszaverődése, ennél lényegesen bonyolultabb. Olyannyira, hogy pusztán a visszaverődés leírásához is egy rakás különböző hullámfüggvény felállítása szükséges, meg mindenféle egyéb kvantumfizikai jelenség bevonása a képletbe. Túl bonyolult a dolog, én sem értem valójában, ehhez már kevés a tudásom. De azt tudom, hogy a fotonok pici labdacsok formájában való elképzelése csak néhány esetben megfelelő modell, mondjuk egy tükörről való fényvisszaverődés szögének szemléltetése céljából. Ha már a frekvencia-változást akarjuk szemléltetni, eleve hullámként kell azonosítanunk a fotonokat, hiszen a hullámoknak van frekvenciájuk (hullámhosszuk).


A fő probléma azonban az, hogy amikor feltételeztük a 100%-os visszaverődést, ezzel egyszerre ki is emeltük a fizika területéről a kérdést, és áttértünk a filozófia területére. Világunkban ugyanis nem létezik 100%-os visszaverődés, semmilyen körülmények között sem. Viszont ezzel az egy paraméter "átállításával" egy csomó más paraméter is szükségszerűen módosulni fog, végtelen vagy nulla értéket fog kapni végső soron, amikkel csak nehezen, vagy egyáltalán nem is lehet számolni. Ha csak egyetlen paramétert is átállítunk olyanra, amely még elméletben sem fordulhat elő univerzumunkban, akkor egyre több más paraméter válik értelmezhetetlenné, attól függően, hogy milyen mértékben túrunk le a dolgok mélyére. Így viszont már azt hozhatjuk ki eredménynek, ami leginkább a szájunk íze szerinti, nem pedig azt, ami a valóságot tükrözi. Gyakorlatilag átlépünk a fantázia birodalmába, és feltételezéseket feltételezésekre kell halmoznunk, logikai légvárat építenünk. Annak pedig sok értelme nincs az esti sörözéssel egybekötött, a focimeccs eredményeinek vagy a Barátok közt történéseinek megvitatásánál némileg intellektuálisabb szócséplésen kívül :)

2014. nov. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!