Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kémia: moláris tömeg kiszámítása?

Anonim Figura kérdése:

Kémia: moláris tömeg kiszámítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Valaki lenne kedves és elmagyarázná nekem, hogy működik ez a számítás? 5 képletem van.

MgSOˇ4, Ca(OH)ˇ2, NaCL, Hˇ3POˇ4, NHˇ4NOˇ3.



2014. nov. 24. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
megnézed, hogy az atomoknak mi a relatív tömegük és összeadod őket
2014. nov. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Jól mondja az előttem felszólaló: Megnézed, hogy mondjuk az MgSO4 esetében, mennyi a Magnézium relatív atomtömege, aztán, a kénét, majd az Oxigénét, de mivel O4, ezért azt négyszer veszed(így elvileg 120g jön ki). A többinél ugyanez, ha nincs alul kis jelzőszám akkor csak simán összeadod az anyagok tömegét. Ha van, akkor annyival beszorzod az előtte álló atom tömegét pl.: H3= 3xHidrogén atomtömege= 3x1=3. De ha mondjuk olyat látsz, mint a Ca(OH)2 akkor a zárójelben lévő atomok tömegét összeadod és azt szorzod kettővel, tehát (Oxigén tömege (16)+ a Hidrogén tömege(1))-szer három=(16+1)*3=17*3=51g. Remélem érthető voltam és csak kellőképpen szájbarágós. :D Hajrá amúgy!
2014. dec. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ja és persze a Ca(OH)2-nél még hozzájön a Ca tömege is az (OH)2-éhez :D
2014. dec. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget 5-ös lett a dolgozatom! :)
2015. febr. 2. 14:01
 5/5 anonim válasza:
Gratulálok :D.
2015. júl. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!