Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek a világegyetem...

Szerintetek a világegyetem van "valamibe"?

Figyelt kérdés
én azt nem tudom elhinni, hogy végtelen, valamibe elkel szerintem helyezkednie, és annak a valaminek is valamibe....blabla
2010. jan. 30. 21:38
 1/6 Silber ***** válasza:

Nagyon sok teória létezik manapság. A tudomány azt tudja mondani, hogy a világegyetem a mai napig tágul, sőt, ennek mértéke folyamatosan nő.

Az egyik feltevés szerint az univerzumot úgy kell elképzelni, mint egy sejtet. Neten sokat olvashatsz róla, és sokkal bővebben kifejtik az elméleteket.

2010. jan. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dellfil ***** válasza:

Tehát az az elképzelésed, hogy a világegyetem, jobban mondva a multiuniverzum olyan mint egy matrjoska baba? Ráadásul egy végtelen számú babát felhasználó változat? :)

Különben van egy nagy csomó bizonyíték arra amit sejtessz, mármint arra, hogy NEM végtelen a világegyetem. (a téridő) Igenám, de határtalan. Akármilyen is a téridő göbülete, nyitott vagy zárt, NINCS rá szemléletes képe senki emberfiának. A zseniknek sem. Vagyis: elgondolni eltudjuk, de magunk elé képzelni nem megy senkinek sem. Aki mást mond, az vagy valótlant állít, vagy önmagát áltatja.

2010. jan. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha elfogadjuk, hogy a fénysebesség abszolút sebesség és nem túlhaladható, ha elfogadjuk, hogy volt ősrobbanás és az univerzum tágul, akkor elég szépen behatárolható az alakja, mérete az univerzumunknak.
2010. jan. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
ValamibeN.
2010. jan. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a közismert lufis hasonlatot értelmezzük a 3D-re (lufit felfújjuk, minden felszínen lévő pont távolodik egymástól), akkor az jön ki, hogy ha a "szélén" kilépünk, akkor a "másik szélén be". Tehát úgy végtelen, ahogy a Földön is végtelen sokszor körbemehetsz, de amúgy véges méretű.
2010. jan. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ŰR az alapja mindennek.


Az ŰR valószínűleg maga a minősíthetetlen és meghatározatlan Nem-Lét.


Csak az lehet tökéletes, ami nem létezik; ami létezik, az relatív (viszonylagos) és mindenképpen tökéletlen.


Viszont ez egy paradoxon (ellentmondás).

2011. szept. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!