Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez melyik fizikai törvény és...

Ez melyik fizikai törvény és hogyan is van pontosan?

Figyelt kérdés
Régebben hallottam egy olyan fizikai elvről (/törvényről nem tudom) ami valami olyanról szólt hogy az energia sehol sem lehet 0. Tehát hogy az űrben ahol nincs semmilyen anyag még ott is kell lennie folyamatosan valamennyi energiának.

2014. dec. 6. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem a kozmikus háttérsugárzásra gondolsz?


Vagy ha törvény, akkor talán arra, hogy a 0 K-hez közeli hőmérsékleten az anyag tulajdonságai radikális változásokon esnek át, és így nem érhető el az abszolút 0 hőmérséklet. Precízebben nem tudom megfogalmazni, valaki majd talán.

2014. dec. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az 1.ről nem tudom pontosan.

A 2. nem mert én olyan helyekre is gondolok ahol nincsen anyag. A teljesen üres terekre. (ahol maximum virtuális részecskék vannak)

2014. dec. 6. 12:11
 3/5 anonim ***** válasza:
A termodinamika 3. főtétele
2014. dec. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen törvény.
2014. dec. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Olyan ami ezt mondja ki nincs de tulajdonképen a kvantummechanikából, pontosabban a kvantummechanikai határozatlansági relációból levezethető.
2014. dec. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!