Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az "eredeti" francia ember...

Az "eredeti" francia ember teljesen fehér bőrű?

Figyelt kérdés
Nem találtam megfelelő kategóriát.
2014. dec. 6. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Az igazi francia fehér bőrű és fekete hajú.
2014. dec. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. dec. 6. 20:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Kiket nevezel "eredeti franciáknak"? A frankokat, akik német származásúak, vagy a gallokat, akik javarészt kelták?

Első válaszoló, a franciák NEM fekete hajúak! És nem is "tökéletesen" fehérek, ami azt illeti. Nagy a mediterrán beütés.

2014. dec. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A franciák tudtommal nyugat-európai küllemű emberek.

Ha ezzel a témáról érdeklődsz, akkor végképp ajánlanám neked ezt az oldalt: [link]


A leírások szerint az alpesi, atlanti, észak-atlanti jelen van náluk. Ezekből a kettő első alapvetően sötét pigmentációjú.

2014. dec. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor mégsem teljesen fehérek. Köszi.
2014. dec. 8. 08:09
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Első vagyok.

Ha 15-20 éve elmentél Franciaországba, mikor még nem volt annyi bevándorló és nem keveredtek, igenis többségben fehér bőrű és sötét hajú emberekkel találkoztál volna, akár fiú, akár lány. Most már...okádék az egész, ahogy Anglia is.

2014. dec. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ha 15-20 éve elmentél Franciaországba, mikor még nem volt annyi bevándorló és nem keveredtek, igenis többségben fehér bőrű és sötét hajú emberekkel találkoztál volna"


Ne mondd!

Én ennél sokkal régebben élek itt Franciaországbam. Közel laktam a párizsi 18. és 10. kerülethez, ami már akkor is az a negyed volt, ami ma, sőt.

Úgyhogy ne dobálózz a számokkal és a színekkel. A foglalkozásomból adódóan bejártam jóformán az egész országot, Maresille-től Lille-ig, Bordeaux-tól Strasbourg-ig, és már akkor sem olyanok voltak a franciák, amilyeneknek te leírod őket!

Az "eredeti" franciák germánok, frankok, alamánok, gallok és kelták voltak, de ez közel sem volt még a mai értelemben vett Franciaország.

2014. dec. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Akkor amondó vagyok a 15-20 évvel ezelőtti francia sztereotípia fehér bőrű és sötét hajú volt svájci sapkában és festő palettával az Eiffel toronnyal a háttérben.

Ma pedig egy félvér, latin beütésű, püffedt szájú ... -ot látok sztereotíp szemeim előtt.

Így értettem.

2014. dec. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!