Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Késekkel, tőrökkel kapcsolatba...

Késekkel, tőrökkel kapcsolatban melyik lenne a jobb választás?

Figyelt kérdés

Olvass el!

Az első az hogy mire akarja az ember használni:

Én elég szakszerűtlen ember vagyok ha késről van szó mert bennem gyerek koromból az maradt meg hogy Rambo felizzította a kést hogy elégesse a sebet majd letört egy katonai lakatot a falról és bambuszt hegyezett hogy csapdát építsen.

Na körülbelül nekem is hasonló dologra kell!

Hamarosan erdő túrába vágok kamerával hogy túlélő oktató filmet forgassak olyan praktikákkal ami kimaradt a brit deszant oktatásból!

Hogy kell egy megvét puszta kézzel megölni! Jó ez csak poén lesz kaszkadőröket öltöztetnénk be de jól szimbolizálja a tervemet egy késsel!

A késem alkalmas legyen hogy:

-követ törjek vele,

-Dobjam a fába (Meg kell tanulnom)

-Halat pikkelyezzek boncoljak

____________________________

Ilyen kés nem létezik szerintem.

____________________________

Autó laprugóból készített késen gondolkodok úgy nevezte akiét kipróbáltam hogy "torziós rugóacél" házi készítésű és úgy láttam igényeimnek megfelelhet mert kövön vágtam vele nem kopott ki az éle fát hasogattam vele feszegettem nem hajolt meg nem tört el nem csorbult ki.

Erdőbe megyek vele és támaszkodni akarok a késemre.

Mit válasszak ha ezeket tartom szempontoknak:

-méretét (Hosszú, rövid hány cm?)

-élét (konvex, skandináv, vagy élszalagos él?) van még?

-markolatát (agancs, műanyag, fa, öntvény?)

-Anyagát (Rugóacél, rétegelt páncél, rozsdamentes, szénacél, stb)

-Alakját (lyukacsos, széles, keskeny, francia, japán,stb)

-vastagságát (5mm-10mm)

-tokja (Bőr, gyöngyvászon, bicska)

________________________________-

Fontos volna a vélemény egy hozzá értőtől aki válaszol lehet felkeresem privátba is.



2014. dec. 18. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát… Azzal kell túlélni, ami éppen nálad van. Most egy olyan kést akarsz, ami magad sem tudod, hogy milyen. Hogy lesz valakinél egy ilyen kés pont akkor, amikor az életéért küzd? Hogyan lesz így hasznos a túlélő műsorod? Ennyi erővel ahelyett, hogy előveszed a mindent vágó szuperkést, és lekaszabolod vele a medvét, azt is mondhatnád, hogy agyonlövöd egy gépkarabéllyal… Légi deszantosoknál úgy is szokott lenni olyan alapból.


Tessék szépen bemenni egy Extrametál boltba, és venni egy olyan kést a túlélő műsorodhoz, amit bárki beszerezhet magának!


(Amúgy késsel követ törni elég beteg ötletnek hangzik…)

2014. dec. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A titok az amit leplezni próbáltam hogy remeteként elvonulok életem végéig egy erdőbe!
2014. dec. 18. 22:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor ne egy kést vigyél magaddal, te! Macikkal ne akarj kikezdeni, és ha követ akarsz törni, akkor a csákányt javaslom…
2014. dec. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Okos! Hogy ez énnekem nem jutott eszembe?

Akkor miért raktam föl ennyire részletes leírást a kérdéshez ha ilyen egyszerű a megoldás?

Vagy alapvetően a kérdéssel van a gond? Mit felejtettem ki belőle?

2014. dec. 18. 23:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát úgy felajánlani, hoyg te majd leiskolázod a brit deszantosokat, hogy közben azt se tudod, hogy egy késnél mire kell odafigyelni... nos, nehezen lehet komolyan venni téged, már bccs.


Amúgy ha már láttál olyan kést, ami megfelel az igényeidnek, akkor mi a kérdés? Szerezz egy olyat, és hajrá.

2014. dec. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom hogy lehetnek olyan dolgok amiket nem ismerek! Amúgy nem egyedül mennék én csak a kamerát kezelném nem is szerepelnék a filmben!
2014. dec. 18. 23:59
 7/8 anonim ***** válasza:
A kis kamukérdésed kezd ezer sebből vérezni.
2014. dec. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt kezdődnek a jó kések

[link]

2014. dec. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!