Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná nekem az...

Valaki elmagyarázná nekem az Angol egyszerű jelen időt?

Figyelt kérdés
Nem mindig tudom hogy mikor kell az s betűt odaírni (pl. he goes). Előre is köszönöm a segítséget! :)

2015. jan. 11. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyes szám első személyben kell odaírni.


I go

you go

he/she/it goes (!!!)

we go

you go

they go


Szóval ami pl. többes számú, ott természetesen nem kell -s.

Glasses go. Jeans go. (Fura példák, de most csak nyelvtanilag nézd.)


Aztán vannak főnevek, amik alapból többes számúak, ott figyelni kell.

Police go.

2015. jan. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pedig ezen nincs mit magyarázni.

Nem kell -s, ha a cselekvést én/te/mi/ti/ők (I/you/we/you/they) hajtja végre, vagy ha több nevet, több személyt sorolsz fel (Sam and Anne, I and Anne, my dogs).


Egyedül az marad, hogy ahol "ő" (he/she) vagy "ez/az" (it/that/this), illetve egyetlen név vagy tárgy hajt végre valami cselekvést. Magyarul egyes szám harmadik személyben.

Sam comes back. Anne lives here. Our dog (egy kutya van!) likes it. A car parks there. She hates me. This goes well.

DE: Our dogs like it. (Több kutya van!)

Many cars park there. (Több kocsi van.)

They hate me.



Ha neked könnyű valami fogódzó, akkor jegyezd meg úgy, hogy az angolban akkor kell az -s, amikor a magyarban nem kell ragozni.

Én vezetEK, te vezetSZ, ő vezet, mi vezetÜNK, ők vezetNEK. Ellenben angolul: I/you/we/they DRIVE, de: he driveS.

2015. jan. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#1 *** "Egyes szám első személyben kell odaírni. "

Elírtam, bocsánat, egyes szám harmadik személyben!

2015. jan. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek köszönöm!! :)

Már sokkal világosabb!

2015. jan. 11. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!