Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A németek az europid rasszon...

A németek az europid rasszon belül melyik embertípusba tartoznak?

Figyelt kérdés
Sváb származású vagyok,tehát feketeerdei német( negyedrészt magyar is),és érdekelne,hogy melyik embertípusba tartozhatok(nordikus,turáni stb). Adottságaim:vékony,alacsony termet,világosbarna,göndör-hullámos haj(kiskoromban világosszőke volt),nagy kék szemek,keskeny,kiálló orr,hosszúkás/ovális arc. Tehát kimondottan német jellegű külső. Melyik embertípusba tartozhatok? Nordikus?

2015. jan. 15. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Alpid, azt hiszem így hívják. A nordikusak a skandinávok meg az észak-németek.
2015. jan. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Időközben azt hiszem,megtaláltam a választ :)

Alpi a leírás szerint semmiképp sem lehetek,szinte minden adottságom a szöges ellentéte. Viszont a nordikus egyik altípusa,a dalo-nordikus sokkal valószínűbb,ők Dél-Németország területén jellemzőek és szinte minden jellemzőjük passzol hozzám.

2015. jan. 15. 22:25
 3/3 anonim válasza:

Szerintem Te nem vagy dalo-nordikus (dalo-fáli), mert az alapvetően magas és robusztus típus.


A németeknél szerintem gyakori a dalo-fáli, alpesi, szubnordikus, borreby.

2015. febr. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!