Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ti hetedikben milyen tanul...

Ti hetedikben milyen tanulòk voltatok, mennyit tanultatok, és végül mi lett a foglalkozásotok?

Figyelt kérdés

2015. jan. 21. 21:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Rossz tanuló voltam, ami 3,5-4közötti átlagot jelent. Matekból pl. Nem volt hármasnál jobb félévim és évvégim. Jelenleg ideglenes programozói munkákat vállalok, emellet az ELTE IK hallgatója vagyok. :) Informatika esetében a gyakorlás-gyakorlás-gyakorlás számít szerintem igazán. És a legjobb, ha olyannal foglalkozol, ami nagyon érdekel. (Én már általános iskolában tudtam, hogy programozó akarok lenni, a középiskolát is így választottam)
2015. jan. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Ja és nagyon lusta voltam. Csak saját kútfőből írtam a dolgozatokat, órán hallottak alapján.
2015. jan. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
63%
Én kitűnő voltam, hét tárgyból dicséretem volt és városi kitüntetést is kaptam. Szóval elég jól. Pszichológus vagyok, és elég jó állásom van, meg vagyok elégedve magammal. Amúgy csak dolgozatok előtt tanultam, mert órán a tananyag nagy részét meg tudtam jegyezni.
2015. jan. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
KÖSZI! Jöhetnek még válaszok:-) Én hetedikes vagyok és most félévkor lesz 3-4 3-asom is. Igaz hogy a többi négyes, ötös de szerintem eléggé rossz és eléggé aggòdom hogy így hova fognak felvenni, csk hát emellett sajnos lusta vagyok, meg szeretek a hobbimmal foglalkozni.(fotòzás, fotò szerkesztés)
2015. jan. 21. 21:25
 5/13 A kérdező kommentje:
Meg az pfőm is mindig nyaggat hogy sokkal többet vár el tolem
2015. jan. 21. 21:27
 6/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat tanultam, 3-4-es voltam év végén. Diplomáztam (okosan válassz, hogy miből!) földtanból az ELTE-n, országos 2. lettem, konferenciákon voltam, ebben még munkát nem találtam, úgyhogy elkezdtem az informatikát.
2015. jan. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is lusta tanuló voltam. De órákon figyeltem, ha már úgyis ott kell ülni.

Otthon gyorsan összecsaptam a leckét.Azért az átlagom kicsivel 4-es fölött volt.

A humán tárgyak voltak a mumusok, reálból tanulmányi versenyen is voltam.

Üzemmérnök lett belőlem.

2015. jan. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Vree ***** válasza:

Aránylag jó tanuló voltam alsóban, 4-5, de ehhez rengeteg vér és verejték kellett. A tanulás rengeteg időmet felszívta és lefoglalta a gondolkodásomat, ez valamennyire a társas kapcsolataim rovására ment.

(nyelvből és matekból versenyre is jártam, bár nem voltam nagy tehetség.)

Idővel az (felső/gimi/főiskola) az ember megtanul bizonyos technikákat: hogyan lehet valamit gyorsan memorizálni, vagy azt tettetni, hogy tudsz valamit; ez segített egy picit felszabadulni. Gimi utolsó osztályában hirtelen elfolyt a maradék motivációm (valamennyire az is belejátszott, hogy rájöttem: fogalmam sincs, merre tanuljak tovább - korábban nem hangsúlyozta senki különösebben, hogy a sulinak valami végcélja is lenne :D) és azóta mindig problémáim voltak az iskolarendszerű tanulással. Az agyam egyszerűen visszautasítja, hogy olyan információt kényszerítsenek rá, amit nem akar, vagy hogy úgy haladjon, ahogy megszabják. A főiskolát épp hogy csak el tudtam végezni, úgy csúsztam át a legtöbb tárgyon, a diplomamunkát csoda, hogy elfogadták. (Még félévet is ismételtem.) A tantárgyfelvétel és a bürokrácia amúgy is rémálmom, utálom.

Amúgy külkereskedelmi főiskolára mentem, ami a vizsgázási nehézségektől eltekintve pozitív élmény volt, és a pályaválasztásban dönteni is segített.

Rengeteg sz*r munka után 1-2 év leforgása alatt (még telemarketinges is voltam, amely ritka becstelen munkát nem is bírtam egy hétnél tovább) egy multihoz kerültem IT munkakörbe, ahol most is vagyok.

Alapvetően kielégít a munkakör: szeretem a kollégáim, nincsenek nagy igényeim, hogy én legyek Rockefeller, szeretek szemtől-szembe kommunikálni az emberekkel (és teljesen önirányított munkavégzésre/csak önmagam ellenőrzésére talán képtelen is lennék, szükségem van a visszacsatolásra), szeretem a nyelveket és szeretem, ha a feladat alapvetően egyszerű. Valamennyire próbáltam fejlődni több nyelv és szoftveres ismeretek terén, hosszú távra is, meglátjuk hogy megy. :) Sajnos nem vagyok igazából egy programozó alkat.

(a nyelveket viszont komolyan veszem)

A tanulási vágyam valamennyire visszatért az internetnek köszönhetően, és óriási mennyiségű érdekességet/információt emésztek meg, amikor csak időm engedi. Elkezdtem az interneten képezni magam, és az a célom, hogy a régi iskolai hiányosságok nagy részét is betömjem. (Ezeknek a GYIKen hasznát veszem, ill. néha a GYIK motivál, hogy mélyebben utánajárjak egy-egy témának.)


Ha azt kérdeznéd, mi a legnagyobb nehézség, a testmozgást és a munkaidőt kiegyensúlyozni. :p Sajnos ez az egy hátránya van az ülő munkának: rengeteg mozgással kellene ellensúlyozni...(Gyereket fogalmam sincs, hogyan mernék bevállalni.)

Alapvetően nem vagyok intelligens, sajnos. :( Nem tudom a figyelmemet egyszerre túl sok dolog között megosztani.

2015. jan. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kitűnő voltam (énekből meg rajzból azért kaptam csak ötöst, hogy ne rontsa le az átlagom), napi 20-30 percet tanultam és végül matematikus lettem.
2015. jan. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én kidolgoztam a belemet is az iskolában. Többször nyertem matek versenyeket. Egyetemen első három félévben évfolyam első voltam. Már 2 tanulás miatti idegösszeroppanáson vagyok túl. Leszarom, milyen állásom van, de a nyugodt környezetű, stressz mentes életet keresem. Diplomás fizetést kapok, de házat így sem fogok tudni soha venni, ezért zabálom a fogamzásgátlókat és sose lesz gyerekem.


Mocsok sok felesleges dolgot kellett tanulnom.


Inkább koncentrálj arra, amiben jó vagy. Abban legyél te a legjobb. Az iskola CSAK papírt ad. A tudás benned van, és egyedül is meg tudod szerezni.

2015. jan. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!