Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 12 éves vagyok és szeretnék...

Orosz Luca kérdése:

12 éves vagyok és szeretnék egy okos telefont! Kitűnő tanuló vagyok és a pénzem meg van rá. A szüleim mégsem engedik hogy megkapjam karácsonyra. Miért? Mit tegyek hogy kaphassak egyet? Nem túl drágában gondolkozom 19. 000 Ft-ba kerül.

Figyelt kérdés

2014. dec. 20. 19:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem hallgass a szüleidre, mert biztos jót akarnak ezzel. Tudom, hogy nehéz lemondani róla, de később ennek az előnyét magad is látni fogod.
2014. dec. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Talán azt hiszik, ezzel el lennél kényeztetve, mert az okostelefon csak pár éve még luxusnak minősült és felnőttek is alig tudták megengedni maguknak.


Magyarázd el, hogy azóta az okostelefon mindennapi kellék lett és a 19.000 forintos telefon alacsony kategóriásnak minősül.

2014. dec. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
#1, mik ezek az előnyök?
2014. dec. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sokszor arra hivatkoznak hogy a másik hívásra jó. De az a másik telefon nem egy okos telefon hanem apukámnak a régi telefonja ami 10 éves! :( Mindenkinek van!
2014. dec. 20. 20:04
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Például az, hogy orvos vagy ügyvéd lehet belőle, és nem a fészbukon fog pózolni üres fejjel 20 évesen életcélok és ambíció nélkül.

Jogosan tart a legtöbb szülő attól, hogy tanulás helyett a telefont nyomkodja majd Ő is, ahogy a mai fiatalok zöme teszi. Sajnos ebben a korban a legfogékonyabbak a gyerekek az ilyesmire, ilyenkor alakulhat ki komoly függőség, ami az egész életére kihathat majd.

2014. dec. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Ha a pénzed megvan rá, akkor nem tudom mi a problémájuk. Kérd meg az egyik rokonodat, hogy kísérjen el megvenni!
2014. dec. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Szóval egy okostelefontól hirtelen nem lesz kitűnő tanuló és azt fogja képzelni, hogy a Facebook fontosabb a sikeres életnél. Teljesen nyilvánvaló. :D
2014. dec. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem leszek függő mert a tanulás nekem is fontosabb. De attól hogy zenét hallgassak rajta vagy játsszak nem leszek függő. És olvasni jobban szeretek :D
2014. dec. 20. 20:25
 9/12 A kérdező kommentje:
Az a gondom avval hogy majd az egyik rokonom elkísér hogy a legközelebbi anyukám testvére, aki az én keresztanyám és így biztos hogy anya nem engedné meg, és titokban sem vehetem meg keresztanyámmal!! Mert akkor lesz ne mulass!! :D
2014. dec. 20. 20:34
 10/12 anonim ***** válasza:
26%
#6: 12 évesen nem vehet telefont, mert még kiskorú.
2014. dec. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!