Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen, ha egy 11 éves lánynak...

Milyen, ha egy 11 éves lánynak 102-es az IQ-ja?

Figyelt kérdés
Egyik osztálytársam testvére csinált egy IQ tesztet de nem tudják hogy ez rossz, átlagos,vagy jó-e.

2015. jan. 24. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Valódi, jól beállított IQ tesztnél az átlag a 100. Pont ez a lényege. IQ az nem egy speciális mérőszám, hanem azt nézi, hogy az éppen aktuális mediánhoz képest van-e eltérés.


Szóval ezt jelenti, hogy teljesen normális képességekkel rendelkezik. De, azt is tegyük hozzá, hogy csak egy rendesen IQ tesztnél, mert ezek a netes/fizetős izék viccnek jók, valódi értékük nincs.

2015. jan. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm! Egyébként egy könyvből végezte el a tesztet, de sajnos nem tudom a címét :c
2015. jan. 24. 13:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A lánynak átlagos, mivel a 100 az átlag, és +-2 nem oszt, szoroz.

Viszont az a rossz hír, hogy akik nem tudják, hogy a 102 az átlagos-rossz-jó, azoknak már bőven 100 alatti, mivel 100-as iq-jú ember az ilyen információt másodpercek alatt találja meg az interneten.

2015. jan. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 szpeti1991 ***** válasza:
100%
Számomra az is kérdéses, hogy 11 évesen releváns-e az IQ, mint mérőszám, ha csak nem úgy van belőve a teszt, hogy az ő korosztályát mérje. Az IQ számítás nem könnyű dolog, a tesztek helyes beállítása még nehezebb, de amennyire én tudom, ezt elsősorban felnőtt lakosságra számították. Ez nem feltétlen jelenti, hogy ne lehetne következtetést levonni egy 11 évesre, de ennek a következtetésnek az érvényességi tartománya - szerintem - nem nagy.
2015. jan. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!
2015. jan. 24. 14:17
 6/10 anonim ***** válasza:

Az IQ nem olyan, mint a magasságnál a mérőszalag, hogy ha már 10 évesen 170 centi vagy, akkor 18 évesen biztos 220 leszel.


Az IQ olyan, mint a tornasor: aki hátul van, az valószínűleg jövőre is hátul lesz, aki elöl van, az jövőre is elöl lesz. Képzeld el, hogy a tornasorban mindig a középső kapja meg a 100-as számot, a tőle jobbra és balra állók meg mindig eggyel többet és kevesebbet kapnak. Vagyis egy olyan osztáyban, ahol a középső ember 150 centis, a többiek pedig ennél vagy alacsonyabbak vagy magsabbak, ott a 100-as szám a 150 cm-es magassághoz fog tartozni. Azonban ha 170 centi körül mozognak az emberek, akkor a 100-as szám a 170 centis emberé lesz.


Az IQ ugyanígy működik: az adott korcsoport összes emberét logikai képességük szerint "tornasorba" állítják, és a 100-as az lesz, aki középen van. A kicsit gyengébb 99-es lesz, a kicsit erősebb 101-es. Mivel ugye nagyon sokan vannak egy korosztályban, ezért sok lesz a holtverseny, ezek nyilván mind 100-ast vagy mind 101-est stb fognak kapni.


Namost vannak, akik 14 évesen hirtelen megnőnek és a tornasor elejére kerülnek, majd úgy maradnak, és a többiek szépen utólérik őket. Mások a tornasor végén állnak 17 éves korukig, aztán egyszercsak nyúlni kezdenek, és 20 éves korukban már olyan magasak, mint az átlag. Ez pont így van az IQ-val is. Van, akinek 15 évesen olyan átlagos az agya (uyge az átlag = 100), de aztán fejlődésnek indul, és hopp, 18 évesen már kiemelkedik a többiek közül és kap egy 120-as IQ-t.

MÁsnak meg 15 évesen egy 15 évesnek megfelelő agya van, de megtorpan, és 17 évesen még mindig egy 15 évesnek megfelelő agya van (és a többiek lehagyják), ami 90-es IQ-t jelent.


Szóval a 11 évesen 102 IQ azt jelenti, hogy kb átlagos 11 éves vagy, de igazából még nagyon sok időd van, míg eldől, hogy felnőttnek is átlagos leszel-e.

2015. jan. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szirty ***** válasza:
Gyanús.
2015. jan. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem. Amúgy olyan négyes-ötös tanuló,szóval szerintem is átlagos. Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, most már elég lesz azt hiszem... c:
2015. jan. 24. 14:53
 9/10 anonim ***** válasza:

A 4-5ös tanulók általában egyébként nem okosak, hanem tökéletesen átlagosak. Az igazán nagy zsenik adott feladaton mutatkoznak meg, nem feltétlenül 12 év 12 különböző tudományterületről való általános műveltség megszerzésén. Főleg, hogy azok a képességek tanulhatók. A matematikának külön ága van a matematikai logika, ami gondolkozni tanít meg. Innentől kb semmit nem számít ki mennyire intelligens, amennyiben megtanulja, hogy mi a helyes.

Szerintem senkitől sem követelhető, hogy sok ezer év megfigyeléseire egyedül rájöjjön.

Innentől kb már az alacsony IQ-t is egyensúlyozni lehet a magas IQ-val de kevés műveltséggel rendelkezőkkel szemben.

2015. jan. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Doctor1358 válasza:

Számomra teljesen normális én a gyermekkoromban 12 évesen a nevelési tanácsadóban csináltattak velem egy IQ tesztet

és 108 volt az IQ-m úgyhogy teljesen normális.

2015. febr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!