Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a jövőben...

Lehetséges, hogy a jövőben nem lesznek nemek?

Figyelt kérdés

Ahogy haladunk egyre jobban előre az időben, látni lehet, hogy egyre kevesebb különbség van a nemek között.


A jövőben szerintem a jelenlegi határ is elmosódhat.

Ahogy fejlődik a technológia, biológia, eljutunk oda, hogy az egyén maga válassza meg a nemét.Sok szülő ráerőltet nemi jellegeket a gyerekekre, a kisfiúkra, hogy legyenek férfiasak, a kislányokra, hogy legyenek hercegnősek.

Nem törődnek azzal, hogy lehet a gyerekek másként gondolják és a kisfiú nem akar lovag lenni, vagy a kislány nem akar hercegnő lenni.


Manapság ahogy megválaszthatjuk a vallásunkat, úgy a jövő emberei megválaszthatják majd a nemüket.


A nemválasztás is az alapvető szabadságjogok, emberi jogok közé fog tartozni.


A gyermekvállalás is lehetséges lesz majd olyanoknak, akik eredetileg nem tudnának szülni.



2015. febr. 12. 20:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Csak igenek lesznek. Mindenki igenember lesz.
2015. febr. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Brezárió te vagy az???
2015. febr. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Wadmalac ***** válasza:

1. nem, a nemek nem fognak megszűnni. Legalábbis állatira nem valószínű. Kromoszomális szinten. Előbb-utóbb a genetika tutira eljut odáig, hogy azonos neműeknek is lehessen közös gyereke, de a nemi kromoszómák megszűnése állatira hazavágná a genetikai frissességünket. Meg nincs is semmi értelme. Ha valaki aszexuálisan akar élni, ahhoz nincs szüksége módosított genetikára.


2. nem, ilyen természetes úton sosem fog történni. Szó szerint a kérdező sem beszélt ilyen EVOLÚCIÓS változásról, csupán társadalmiról. Csak sokan, szerintem tévesen belelátták a kérdésbe.


3. igen, a nemváltás, választás lehetősége biztos, hogy szélesebb körben elterjed és társadalmilag elfogadottá válik. Tutira nem egy generáció alatt, de biztosan így lesz.


4. "Sok szülő ráerőltet nemi jellegeket a gyerekekre, a kisfiúkra, hogy legyenek férfiasak, a kislányokra, hogy legyenek hercegnősek." Nos, ez szerintem nagyon ritka dolog, a gyerekek nagyon jól adoptálják maguktól a környezetük alapján az ilyen nemi jellegzetességeket. A vele született transzszexuálisok ettől jól meg is keverednek, legkésőbb pubertáskor. Egy olyan társadalmi normavilág, ami nem csak hogy tolerálja, hanem kifejezetten természetesnek fogja venni az ilyesmit, biztosan egészségesebb és valóban szabadabb lesz, mint a mai. De mint írtam, ehhez több generáció társadalmi változásai szükségesek.


Természetes heteroszexuálisként számomra is agyzsibbasztó a gondolat, de én még nem abba a generációba születtem, ahol ez normális dolog. És biztosan sokan lesznek 100 év múlva is, akiknek ez nem normális.

Csak addigra ők lesznek a kisebbség.

2015. febr. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: kérlek, először juss el odáig, hogy meg tudod kölönböztetni a biológiai nemet a nemi identitástól, aztán próbálkozz újra.
2015. febr. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Azt értem, de ki fog szülni?
2015. febr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"És biztosan sokan lesznek 100 év múlva is, akiknek ez nem normális.

Csak addigra ők lesznek a kisebbség."


Én nem tudom, hogy miért gondolja mindenki azt, hogy ez biztosan így lesz. 2 ezer éve a görög kultúrában elfogadott volt a homoszexualitás és a pedofília, 300 évvel később már keresztre feszítettek érte. Simán lehet trendfordulás bármikor, szóval én nem jósolnék előre 100 évre.

2015. febr. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"A nemválasztás is az alapvető szabadságjogok, emberi jogok közé fog tartozni. "

Sőt! Embernek sem kötelező tartanod magad. Lehetsz mondjuk katica bogár.

2015. febr. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A média nem tudja becsapni az evolúciót. Szép lassan kirostálódnak akik úgy élnek, gondolkodnak, ahogy a kérdező leírja.
2015. febr. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#17: Én például helikopter vagyok, prrrrrrrrrr, prrrrrrrrr, prrrr

Ti meg hülyéék, bibibíí!!!

:D

2015. febr. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy van, akiknek nem kéne szaporodnia...
2015. febr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!