Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy szuletett suket ember...

Egy szuletett suket ember milyen nyelven gondolkozik?

Figyelt kérdés
Ugy ertem hogy van egy ember aki a szuletese ota teljesen suket. Tehat nem hallott meg soha beszedet. Milyen nyelven formalodnak meg a fejeben a gondolatok?

2015. febr. 14. 01:43
 1/9 anonim válasza:
22%
Attól, hogy süketek még ugyanúgy van anyanyelvük, lévén, hogy tudnak írni-olvasni.
2015. febr. 14. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
A gondolatok nagy része nem szavakban formálódik, hanem képekben, érzésekben. Persze egy részük szavakban is, ezért egy született süket nyilván sokkal visszamaradottabb is, mint egy egészséges.
2015. febr. 14. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Arról gondolkozik, amiről képzetei vannak. Mivel a nyelv szavai nem ilyenek, hát azokat nem használja, amíg más módon meg nem ismeri őket.
2015. febr. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A siketek (nem süketek!) ritkán nem hallanak egyáltalán semmit. Speciális nevelésük részét képezi megtanítani őket kihasználni a minimális hallóképességüket segédeszközök támogatásával. Tehát gondolkodhatnak a szavak segítségével is, hiszen nagyrészt ők is elsajátítják az anyanyelvet (az igazi gondot a beszéd jelenti). Ettől függetlenül persze nem annyira a verbális dimenzióra hagyatkoznak, de ez nem is feltétlenül szükséges, hiszen a jelnyelv a bizonyíték arra, hogy elvont gondolatokat pl. mozdulatokkal is ki lehet fejezni.
2015. febr. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jelnyelven gondolkozik, már ha volt alkalma megtanulni egyet.
2015. febr. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Hengerelőhereverem ***** válasza:
Nekem az öcsém siket, majd holnapig megkérdezem tőle ha addig tudsz várni a válasszal, de ahogy megismertem a siketeket szerintem sokszor inkább képekben(mint mondjuk egy film vagy fotó) gondolkodnak ők és nem olyan összetett mondatokban, mint mondjuk egy halló ember, hozzáteszem a képek sokkal többet mondanak a szónál, amikor nézem az iskolai füzeteit azt látom, hogy sokkal jobban ért dolgokat, mint halló embertársai. :)
2015. febr. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Hengerelőhereverem ***** válasza:
Nah, megkérdeztem, ugyanúgy, mint mi elvileg, ő is szokott képekben, beszédben, sőt hangokat is feltud idézni magában(siket már féléves korától kezdve 90%-ra, de nagyon picit azért hall egyik füllel+hallókészülék), tehát lényegében nincs különbség, talán nála több a kép, bár én is elég sokat képekben gondolkodom.
2015. febr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Érdemes megismerni Helen Keller életét.
2015. febr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Helen Keller: siketvak író és politikai aktivista. Nem tanulta és nem ismerte a jelnyelvet, és végig idegen maradt a siket közösségtől, így a vakok felé fordult. Anyanyelve az angol volt, annak egy tenyérbe kódolt formájában.
2015. febr. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!