Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A tudás boldogabbá tesz?...

A tudás boldogabbá tesz? Mennyi tudás kell a boldogsághoz?

Figyelt kérdés
Én már nagyon sok könyvet elolvastam, de nem vagyok sokkal boldogabb. Sőt már néha úgy érzem, hogy talán egyszerűbb lenne az életem, ha teljesen tudatlan maradtam volna. Hol van az a pont, ahol már elég a tudás ahhoz, hogy valaki boldog legyen? Vagy mit kell tudni ahhoz? Esetleg mit nem?

2015. febr. 28. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
A tudatlanságot szokták összekötni a boldogsággal
2015. febr. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Boldogok a tudatlanok,mert övék a mennyek országa.

Szerintem nem tesz boldoggá a tudás csak úgy önmagában,talán akkor ha tudod kamatoztatni,pl megnyersz egy vetélkedőt a tudásodnak köszönhetően.Bár az a boldogság se feltétlenül tart sokáig.

2015. febr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Majd ha a megszerzett tudást hasznosítani is tudod a boldogságod reményében, akkor leszel boldog.
2015. febr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Tengor ***** válasza:
51%
Én boldog voltam mikor megtudtam, hogy gyermekem lesz és azóta is az leszek, ha csak rágondolok.
2015. febr. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A tudás a kíváncsiságunkat és a tenni akarásunkat elégíti ki. A boldogság akkor jön, mikor sikert érünk el a felhasznált tudással. A tudás segít alkotni, és az alkotás ad boldogságot.


Pl.:

https://www.youtube.com/watch?v=svUJdzMHwmM

3:12-nél :)

2015. febr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor van értelme a tudásnak,ha van egy célod amihez felhasználod.Röhögni fog itt mindenk de leírok valamit.15éves vagyok.Az osztálytársaim a suli elejétöl kezdve piszkáltak(ekkor nem volt célom.Ma már nem érdekelnekMiért?Mert van célom a tudással,egész nap azon gondolkok,hogy mi hogyan müködik a világürben,és ettöl leszek boldog.
2015. febr. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem a tudás maga boldogít, hanem az, hogy a különböző helyzetekben tudod a megoldást (vagy rájössz).

Ehhez kell a tudás.

2015. márc. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Ha az igazi értelemben vett boldogságra gondolsz ami hosszútávú azt a családtól, barátoktól barátnőtől kapod meg, semmi köze hozzá a tudásnak

Persze ahogy előttem leírták nyerhetsz egy vetélkedőt, esetleg szerezhetsz valami szaftos melót is amivel megint csak keresel egy csomó pénzt de ez mind rövidtávú

2015. márc. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2015. márc. 1. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!