Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 2x2 minden számrendszerben...

2x2 minden számrendszerben egyenlő 4-gyel?

Figyelt kérdés
Lehet rosszul fogalmaztam, de konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy elméletileg (!)létezhetnek-e olyan esetek, amikor 2x2 nem egyenlő 4-gyel.

2015. márc. 3. 05:26
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, én 0,4 + 1 almát látok a képen, amit egyezményesen ugyan 2 almának hívnak"


Ezért írtam, hogy meg kell állapodni, mit nevezünk egy almának. 1 kg, 1 gramm, 1 cm átmérő...?

A boltosnak egy (1) alma azt jelenti, hogy egybefüggő héjjal határolt gyümölcshús, mint térrész. :)) Neked meg valami tömeg vagy térfogategység.

Az a helyzet, hogy mindkét esetben 2*2=4. Csak nem szabad keverni a két esetet.

2015. márc. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Tom Benko ***** válasza:
Igen, ha az összeadást úgy definiáljuk, ahogy. Ha máshogy, akkor egészen más értéke is lehet, az meg külön móka, hogy az így kapott struktúra milyen tulajdonságokkal rendelkezik. Ezt nevezik algebrának.
2015. márc. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Wadmalac ***** válasza:
49%

"ha az összeadást úgy definiáljuk, ahogy. Ha máshogy, akkor egészen más értéke is lehet, az meg külön móka, hogy az így kapott struktúra milyen tulajdonságokkal rendelkezik"

Valami ilyesmit próbáltam sugallni. :)

2015. márc. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
49%

Aszem itt többen keverik a számrendszert a számgyűrűvel.

Pl. a mod(3) számgyűrűben KONKRÉTAN 4 db szám van:

0, 1, 2, 3

Itt nincs kétjegyű szám, csak pont ez a 4 db.

Ez ugye egy számgyűrű, és ebben is (majdnem) minden azonosság, algebrai tulajdonság érvényesül.


Ehhez pl. műveleti táblázattal megadható bármely két elem esetén az "összeg" és "szorzat", és érvényesek a szokásos tulajdonságok: kommutativitás, asszociativitás, disztributivitás. Ráadásul az összeg nevű műveletnek van inverze is (ettől is gyűrű a gyűrű).


Na most ebben pl. 2+2=1, ha csak a definiáló műveleti táblázatot megnézzük. Vagyis itt 2*2=1.

És ez nem az az eset, ami a számrendszerekben, mert a négy mindegyikben db, csak az alakja más.


Esetünkben viszont nincs is négyes érték, így pl. 2*2 sem lehet 4.

2015. márc. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Az előző végefelé elírtam: "a négy mindegyikben négy..."
2015. márc. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Tom Benko ***** válasza:
100%
@Parafagólem: A mod(3) gyűrűben csak három osztály van: (0), (1) és (2). Hogy melyiket melyik elemével reprezentáljuk, az ízlés szerinti. Lehet pl. 48, 4 és 20. Számrendszerekben az eredmény természetesen műveletfüggő, viszont az értéke mindig ugyanaz, csak másképpen van jelölve. A számrendszerek viszont egy adott gyűrűben működnek, ezért lényeges, hogy a műveletet hogyan értelmezzük.
2015. márc. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
75%

"Aszem itt többen keverik a számrendszert a számgyűrűvel."


-Lehet az is, én mondjuk nem keverem, ezért nem érzem érintettnek magamat! :D


"Pl. a mod(3) számgyűrűben KONKRÉTAN 4 db szám van:

0, 1, 2, 3

Itt nincs kétjegyű szám, csak pont ez a 4 db. "


-Nem négy, hanem három és nem szám, hanem maradékosztály, továbbá nem számgyűrű, hanem maradékosztály-gyűrű.

Ezeket leszámítva egyetértek, azzal a kikötéssel, hogy a számtestek másképpen viselkednek, továbbá, hogy NEM neveznék számgyűrűnek egy maradékosztály-gyűrűt!

2015. márc. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

jaja, azt elírtam, persze, hogy 3 szám van....


de a többit fenntartom :)

2015. márc. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

A gyűrűnek csak egy reprezentációja a maradékosztály-gyűrű.

A gyűrű a struktúrája (műveleti táblázat) alapján gyűrű, és nem attól, hogy ténylegesen van-e vmi gyakorlati jelentése.

Vagyis igenis nevezhetek számgyűrűnek egy számgyűrűt...

2015. márc. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:

Kétszer kettő néha öt

Nem csalás, nem ámítás,

De valóban sokszor hibás a számítás!

2022. nov. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!