Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy kétdimenziós "test"...

Egy kétdimenziós "test" rendelkezhet tömeggel?

Figyelt kérdés
2015. márc. 3. 12:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Micsoda "miért nem?" :)
2015. márc. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Miért nem létezhet 2D, arra írtam...


Értem... elmélet. Persze hogy az, egyébként nem született volna meg a kérdés. De a relativitás elmélet is az, mégis működni látszik (pl GPS műholdak, stb...). Ez pedig szorosan kapcsolódik a témához, bár nem sokat tudok róla, de ez gondolom kiderült.

2015. márc. 3. 14:17
 13/21 Wadmalac ***** válasza:
Szóval a 3 dimenzióban értelmezett tömeg-fogalom 2 dimenzióban értelmetlen. Ha létezne 2 dimenziós test, nem lehetne tömege. Anyaga sem.
2015. márc. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

A relativitás-elmélet nevében szereplő elmélet az tudományos szempontból értendő. Az meg, hogy pl. "elméletem szerint náci marslakók laknak a Hold túloldalán", az egy köznapi elmélet(em). A kettőnek semmi köze egymáshoz. Utóbbi tudományos szempontból legfeljebb hipotézis, vagyis feltételezés (bár még annak is rossz, csak példaként hoztam fel).


Ahhoz, hogy egy hipotézis a tudományban elméletté fejlődjön, rengeteg munka, kísérletezés, módosítás, számítás és ellenőrzés szükséges. Nem azért relativitás-elmélet a neve, mert "csak egy elmélet", hanem azért, mert milliószor és milliószor ellenőrizve lett, és eddig egyszer sem adott eltérő eredményt az elméletben kiszámítottól.

2015. márc. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Ha létezne 2 dimenziós test, nem lehetne tömege. Anyaga sem."


Ezáltal pedig nem is a mi univerzumunkban létezne :)

2015. márc. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Lassan, de azért csak halad valamerre a téma. :-)


Szóval mint említettétek nem lenne tömege. Kezd hasonlítani a fényre az "elméletben" felgyorsított test. Szóbakerült, hogy nem ebben az univerzumban lenne. Mondhatjuk azt, hogy az így felgyorsított test egy másik dimenzióban van, azaz 2D-ben, mint írtuk (mondhatni másik univerzum)? Ebben az esetben a "test" bizonyos tulajdonsága kihathat a 3D-re is (pl energiája)?


Elmélet:

Alapból az volt a kiindulási pontom, hogy a relativitás elmélet szerint a fény szemszögéből 2D a világunk. Ez az elmélet, tudtommal ezt még nem bizonyította senki, csak papíron van levezetve. Mi most nem épp ugyanazt csináljuk? :-)


Illetve csináljátok, mert én csak kérdezgetek. A náciufósizét nem nagyon értem, alapból egy tudományos elmélet egy részéből indultam ki.

2015. márc. 3. 14:43
 17/21 Wadmalac ***** válasza:

"a relativitás elmélet szerint a fény szemszögéből 2D a világunk. Ez az elmélet, tudtommal ezt még nem bizonyította senki, csak papíron van levezetve. Mi most nem épp ugyanazt csináljuk? :-)"

Nem, éppen az ellenkezőjét. Most te a mi szempontunkból 2D-s tárgyról beszélsz. Ammeg nem megyen. :)

2015. márc. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Hm... akkor a relativitás elmélete sem magyaráz meg mindent.

Nem hiszem, hogy ez még egyetlen tudósnak sem fordult meg a fejében. Valahol biztos van erről szakirodalom.


Akkor folytatom a neten való keresgélést és megpróbálkozok az említett elmélet teljes megértésével. Reméltem, hogy érdekes beszélgetéssel/vitával dobhatom fel a kategóriát a sok házi feladat közepedte, de madnak a száraz tényeket közlő szakkönyvek. Na jó, nem traktálok senkit további kérdéseimmel.


Wadmalac: :D


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

További szép napot nektek!

2015. márc. 3. 15:07
 19/21 anonim ***** válasza:

"Hm... akkor a relativitás elmélete sem magyaráz meg mindent. "


Valóban nem, mert pl. a kvantumgravitáció dolgával nem tud mit kezdeni. Ha erre is megtalálják a leírást, akkor az kábé még olyan "továbbfejlesztése" lesz a relativitáselméletnek, ahogyan a newtoni-fizika "továbbfejlesztése" volt az einsteini relativitáselmélet.

2015. márc. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Térbeli tömege nem lenne, hiszen nulla a térfogata. De síkbeli tömege már igen.
2015. márc. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!