Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az írásról?

Figyelt kérdés

Irodalomra írtam, romantikus stílusban kellett. Tudom, hogy nem valami nagy szám, csak arra lennék kíváncsi, hogy ér-e annyit, hogy megmutassam a tanárnak.

Na, szóval ez lenne az:


Csalimese

Egy napsütéses reggelen találkoztam vele először.Első látásra beleszerettem...Ő ott várt engem a tűzcsapnál és szótlanul kísért suliba.A szemében öröm csillogott.Pupillája olyan barna, csókja pedig oly édes volt, mint a nutella.Eme gyönyörűséges pupilla nagyra tágult, mikor rám nézett.Mint amikor a búskomor, sötét erdőre rásüt az oly régen vár, az életet jelentő napfény...a növények virágozni kezdenek, az állatok előbújnak....Csodálatos.

Ezután minden reggel ott várt rám. Mosolyogva "láncoltam" magamhoz és soha többé nem engedtem el. Gyakran a holdfényes éjszakában, mikor nem tudtunk aludni, együtt sétáltunk a parkban. A gyönyörű teste...nem volt túl nagy termetű, de erős volt....nagyon is. Meghódìtotta a szívemet. Aranyos kiskutya volt.



2015. ápr. 8. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Aranyos történet. Én megmutatnám a tanárnak.
2015. ápr. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"csókja pedig oly édes volt, mint a nutella" - ez felesleges bele, mert gondolom a kutyával nem csókolóztál


"Mint amikor a búskomor..." - kezdetű mondatot hagyd ki, mert túl fellengzős, erőltetett. Inkább találj ki helyette valami kevésbé giccseset.


A többi elmegy, a célnak megfelel. Az ilyen szavakat, hogy "eme", "oly" is cseréld le normális, köznapi szavakra. Feleslegesek.

2015. ápr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:) A csókját úgy értettem, hogy megnyalja az arcom...de akkor idézőjelbe teszem vagy inkább ki is hagyom :) Sokat segítettél a válaszoddal, megfogadom a tanácsaidat.
2015. ápr. 8. 22:32
 4/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nem stílusi, hanem tárgyi hiba, a pupilla nem barna, az a szivárványhártya, az írisz körülötte.

Amúgy jópofa, de kicsit tényleg csiszold még.

2015. ápr. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm :)
2015. ápr. 9. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!