Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Csillagkapu Univerzum. Végzet....

Tomasmann kérdése:

Csillagkapu Univerzum. Végzet. Fény feletti sebesség. Szerintetek az emberiség elérhet valaha ilyen technológiai fejlettséget?

Figyelt kérdés
Itt most elsősorban a fénysebesség érdekel, de a sorozat egyéb technológiáiról is jöhetnek a vélemények. Szerintetek eljöhet az az idő, mikor at tudjuk lépni a fizika törvényei által szabott határokat?
2015. máj. 2. 19:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem jelenleg úgy állunk, hogy a fénysebességet nem lehet átlépni és ez nem technológia meg energia kérdése, nincs olyan dolog ami gyorsabb lehetne a fénysebességnél. Ez a törvények lényege a természettudománynál, hogy nem lehet áthágni őket. Ha mégis akkor rossz a törvény és módosítani kell, de eddig nincs rá bizonyíték, hogy bármi hiba lenne a fénysebességre vonatkozó törvénnyel.
2015. máj. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ez a választ quorán olvastam egy hasonló kérdésre:


"Here's the thing that might one day make the sci-fi fans stop wasting their time trying to overrule Einstein:


Despite the fact that you cannot exceed the speed of light, that does not mean that you can't go to the stars. You can get to the stars as quickly as you wish to, because of Einstein, not despite him. Not "get to the nearest star in four years", but as quickly as you like. And you don't need a warp drive to do it.


All you need is to keep accelerating, through plain old conventional means. That's never ever ever going to get you faster than the speed of light, but it doesn't matter, because space itself will obligingly shrink in front of you. WHICH IS WHAT EINSTEIN TOLD YOU A HUNDRED YEARS AGO.


The faster you go, the more it shrinks, and you can get there as quickly as you like. If you were a particle in the Large Hadron Collider, you'd get to the nearest star in about 5 hours (neglecting the speed lost to escaping the sun's gravity and my own poor ability at doing these calculations, so take it with a grain of salt, but it's in the ballpark.)


Coming back is a bit of a problem, in that time passes differently back home, and you'd find on your return trip that everybody here was 8 years older. And if you went to Betelgeuse, pretty much everybody you knew would be dead. Nobody has any reason to think you can circumvent that, and very good reasons to think that the universe as a whole would have to be a very different place if it were possible to. There are no respectable physicists working on that problem, because it's not a problem for anybody except sci-fi fans who haven't yet understood that the century-old Einstein rules work in their favor."

2015. máj. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

> „Szerintetek az emberiség elérhet valaha ilyen technológiai fejlettséget?”

Az, hogy egyelőre minden jel arra mutat, hogy sohasem fogunk a fénysebességnél gyorsabban utazni, az nem jelenti, hogy nem fedezhetünk fel később egy olyan törvényt, ami ezt lehetővé teszi. Szerintem ilyet biztosan fogunk most egy jó darabig (pár ezer év) felfedezni, és azt is valószínűnek tartom, hogy soha se.


> „Szerintetek eljöhet az az idő, mikor at tudjuk lépni a fizika törvényei által szabott határokat?”

Nem, ez az idő szerintem a fizikai törvények definíciójából következően sohasem jöhet el. Ugyanis ha átlépnénk őket, az azt jelentené, hogy van egy olyan törvény, amit még nem ismerünk, és akkor az a törvény szabna egy új határt, amit nem tudunk átlépni.

2015. máj. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Ugyanis ha átlépnénk őket, az azt jelentené, hogy van egy olyan törvény, amit még nem ismerünk, és akkor az a törvény szabna egy új határt, amit nem tudunk átlépni."

Ezzel most mondtál valamit. Így még nem gondoltam erre. Viszont számomra akkor elgondolkodtató, hogy vajon valamikor a jövőben megoldható-e ez a dolog. Vagy örökre sci-fi kategória marad. Olvasgattam itt olyat, hogy elméletben lehetséges elérni/átlépni a fénysebességet, csak ahhoz végtelen mennyiségű folyamatos energia lenne szükséges. Legalábbis így emlékszem. Talán létezhet olyan még fel nem fedezett dolog, amivel gyakorlatban is megoldható lesz idővel. Feltéve, hogy az egyéb problémákra is lesz megoldás.

2015. máj. 2. 21:16
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért azt leszögezném, hogy a fizika használ ilyen fogalmakat mint végtelen meg végtelenül kicsi, de ezek a gyakorlatban azt jelentik, hogy lehetetlenül nagy és 0, szóval míg papíron végtelen energiával el lehet érni a fénysebességet, gyakorlatban ezzel a módszerrel sose lehet majd. Ha valaha is fogunk tudni a fénysebességnél gyorsabban haladni arra valószínűleg a féreglyukak fognak megoldást adni és az, hogy rövidebb utat teszünk meg.
2015. máj. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Na igen, erről is olvastam itt. Ez is egy érdekes dolog számomra. Bár még kicsit zavar van a fejemben mert pár óra alatt annyi különböző információ került a fejembe, hogy jóformán lezsibbadt az agyam. :D Eddig úgy tudtam, hogy ami oda bekerül, azt a gravitáció szívja be. Viszont olyat is olvastam, hogy a tér görbül meg és az anyag ezen az úton halad, saját nézőpontjából tök egyenesen. Erre az utazásra meg egy összegyűrt papírt hozott fel valaki példának, hogy ha vágsz rá egy lyukat, aztán ott húzol egy vonalat és kiteríted a lapot, akkor látható lesz, hogy valójában mekkora utat tettél meg a térben. Szeretek ilyeneket olvasgatni, bár nekem ez még magas. Egyébként olyat is olvastam, hogy a fekete lyuk egy kapu egy párhuzamos univerzumba, szóval ami itt bemegy az ott kijön. De őszintén szólva nem tudom, hogy ebben merjek-e hinni. Ez már az én fantáziamnak is határeset. :)
2015. máj. 2. 21:59
 7/12 anonim ***** válasza:
Leszögezném, hogy a féreglyukaknál sincs még semmi konkrét, ez csak egy teória, hogy féreglyukon át utazva le tudjuk rövidíteni az utat. Csak mint lehetőséget vetettem fel, mert az elkövetkező évszázadokban maximum így van lehetőségünk kijutni a galaxisból.
2015. máj. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Persze, én sem tényként gondolok erre. De ha jobban belegondolok, ezt sem látom túl esélyesnek, mert oda egy darabban bejutni is képtelenség jelenleg. És ha mondjuk tényleg létezik ilyen féreglyuk, annak szerintem valamihez kapcsolódni kell. Én itt csak két lehetőséget tudok elképzelni. 1, a másik végén is fekete lyuk van, itt viszont jön az a kérdés, hogy abból hogyan jutnál ki. Ha ki lehetne onnan jutni, akkor már nem is feltétlenül van szükség a féreglyukra mert eleve gyorsabb vagy a fénynél, plusz az ott érvényes térgörbületet figyelmen kívül tudod hagyni. 2, létezik "fehér" lyuk is ami a fekete lyuk ellentéte, amiből minden kifele jön és oda bejutni képtelenség. Ilyenről viszont nem hallottam még, hogy létezne. Szóval a lényeg, hogy szerintem ez még így elméleti szinten is necces. Neked mi a véleményed erről? Gondolkodtál már ezen így komolyabban?
2015. máj. 2. 22:51
 9/12 anonim ***** válasza:
Hogy őszinte legyek engem a kozmológia totál hidegen hagy :D Amúgy nukleáris fizikus vagyok szóval ilyen nukleáris kozmológiát hallgattam, de az inkább az elemek keletkezéséről, a Napban levő fúzióról szólt, nem féreglyukakról meg hasonlókról. Én inkább radioaktív hulladékon meg atomerőműveken szoktam gondolkodni :D
2015. máj. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát engem mondjuk minden érdekel ami az űrben van, szóval ha nagyon ráérsz meg unatkozol akkor a Nap működését is vázolhatod. :D Arról már úgyis rég tanultam meg olvastam, szóval kb mindent elfelejtettem.
2015. máj. 2. 23:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!