Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Le tudnátok ezt ellenőrizni?...

Le tudnátok ezt ellenőrizni? Első világháborús töri

Figyelt kérdés
Sziasztok, előadást tartok majd az első világháborúból és azt szeretném kérni, hogy ha van valaki aki ért a történelemhez, az le tudná-e ellenőrizni az I. világháború Wikipédia oldalát? Köszi!

2015. máj. 17. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Egy ilyen népszerű témát több százan szerkesztenek a wikin. Biztos lehetsz benne, hogy teljesen pontos és hibátlan (legalábbis a tananyagnak megfelelő), amit ott írnak.
2015. máj. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát, ő... Attól, hogy valamit több százan szerkesztenek, még nem biztos, hogy pontos. Sőt, pont ezért vannak benne néha orbitális baromságok, mert bárki szerkesztheti. Én hülyét tudok kapni, ha valaki pl. ezen az oldalon is, a wikipédiával kezd el nekem érvelni és játssza az okost, amikor az adott kérdésben sokszor nekem szakirodalmi ismereteim vannak.


Kérdező, javaslom, ne a wikipédiáról tájékozódj, hanem olvass el a témában normális könyveket.

2015. máj. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2-t annyiban pontosítanám, kezdj a wikiből tájékozódni, és az ottani fogalmaknak, eseményeknek nézz utána más (elsősorban szak) szerzőktől is. Amikor több forrás ugyanazt mondja, kezdheted gondolni, hogy az úgy is volt.
2015. máj. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!