Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb találmány?

Melyik a legjobb találmány?

Figyelt kérdés
Egyéni véleményekre vagyok kíváncsi és ha lehet indokoljátok is.

2015. máj. 18. 23:24
 1/9 anonim válasza:
48%
Vibrátor. Szerintem ez nem szorul indokra. :D
2015. máj. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kerék.
2015. máj. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

A mesterséges fény azaz izzó azaz villanykörte, ha nem lenne, most aludnék és félnék a sötétben.

Hasznos még a mosógép, porszívó, minden ami időt takarít meg.

Csak a sokszor ismételteket lehetne leírni, úgy érdekesebb lenne a kérdés, kinek melyik a kedvence, ugye kedves első válaszoló. Mert akkor nekem per pillanat a hősugárzó.

2015. máj. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Az összes háztartási eszköz.

Hűtő, mosógép, mikró, vagy ha visszábbmegyünk, akkor valóban a villanykörte.

2015. máj. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az egyéni vélemények világosan mutatják, hogy mindenkinek az, amelyikre a leginkább szüksége van.

A vélemények megismerése arra jó, hogy megtudjuk, mennyire sokszínű a világ, arra nem, hogy megtudjuk, melyik a legjobb találmány. Annak megállapításához ugyanis előbb meg kell határozni a találmány "jóságának" mértékét, fő tulajdonságait. Amíg ez nincs meg, nem lehet sorrendet csinálni, csak vélekedni lehet.

2015. máj. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

milyen szemszögből/nézőpontból? Nagyon nem mindegy.

2015. máj. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az írás.
2015. máj. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 2xSü ***** válasza:

A kerék valóban a legrégebbi, és legtöbbet alkalmazott találmány. De szerintem a jelentősége nem túl nagy, mivel alapvetően nem az ember találta fel, hanem a természet, az ember csak leutánozta. Kvázi bármikor bárki által újra feltalálható lenne.


Szerintem a könyvnyomtatás az egyik legerősebb találmány. A könyvnyomtatás előtt a tudományok fejlődése korlátozott volt. A megszerzett tudást nehéz volt átadni másoknak, nem volt mindenki számára elérhető. Nem mellesleg ha kézzel kellett másolni egy több oldalas, számokat tartalmazó másolatot, óhatatlanul kerültek bele hibák.


A könyvnyomtatással lehetségessé vált az információ pontos és nagy mennyiségű reprodukciója, vagy legalábbis jelentősen lecsökkent a hibalehetőség. De ha már egy nyomat pontos, akkor bármennyi pontosan ugyanazt az információt hordozó papírdarab előállítható.


Előtte jellemzően a tudás átadása szóban történt. Esetleg voltak bennfenteseknek lehetősége egy könyvtárban megnézni egy-egy kódexet, vagy jegyzetelgetni valamit magának. De egy ilyen jegyzet megsemmisülhet, macerás lemásolni, stb… A szóban átadott tudásra meg vagy jól emlékeztél, vagy nem… Valahogy abban a korban ez eléggé megszokott volt, nem is nagyon merült fel az igény, mert nem is gondolták, hogy lehetne ez máshogy is. Nem véletlen, hogy bár már az egyiptomiak is használtak papiruszt, meg Kínában is jelen volt jó ideig, mégis nagyon sokat kellett várni a nyomtatás megjelenésére, Kínában minimum 1000 évet, Európában még többet is.


Persze a nyomtatáshoz kell papír is. Ez számomra megint triviálisabb találmány. Kell írás is, ami megint csak logikusan alakuló találmány. Említettétek a villanykörtét, ez is csak a természet megfigyeléséből fakad. Az áram szikrát húz, az világít, akkor miért ne használjuk világításra. A meleg fém izzik, világít, miért ne használjuk világításra. Oké, ezek is jó ötletek persze, de utólag nézve elég triviálisak is. Vagy a gőzgép is triviálisabb, már a görögök is ismertek ilyen szerkezetet, csak éppen nem merült fel az igénye, hogy használják. De maga az elv a természetben megfigyelhető, tehát nem kell akkora kreativitás egy mesterséges szerkezet megalkotásához. (Ezt most nem lekicsinylésként akarom mondani, de valahol azért van ilyen vetülete a dolognak.)


A könyvnyomtatás viszont nem annyira a természet jelenségeit másolja. Ez számomra jóval kreatívabb ötlet, fel kellett ismerni egy meg nem fogalmazott, illetve megoldottnak tekinthető – lásd: kódexmásolók – problémát, és új megoldást találni rá, meglátni ennek a jövőbeli hatását, jelentőségét, amiért érdemes vele foglalkozni.


A könyvnyomtatásnak köszönhető, hogy a tudomány fejlődése ennyire felgyorsulhatott, tehát óriási jelentősége van ennek a találmánynak az emberiség történetének alakulásában. Nem csak tudományos, de minden más téren is. Pl. ha nincs könyvnyomtatás, akkor nincs mai értelemben vett irodalom. Vagy ha Petőfiék nem tudták volna kinyomtatni a tizenkét pontot, lehet nem úgy sült volna el a forradalom, ahogy. Szóval jelentős hatása van a tudományra, a művészetre, a politikára, a filozófiára, a vallásra, kvázi úgy mindenre.

2015. máj. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A sör. Nem hiszed? Nézd meg a How the beer saved the World c. Filmet!
2015. máj. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!