Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mik ezek a furcsa hangokról...

EagleHUN kérdése:

Mik ezek a furcsa hangokról szóló videók, amik most már 1-2 éve az egész világból jönnek?

Figyelt kérdés

Tudom lehet ezotériába kellett volna írni. Egyre többször találkozni olyan videóval amelyen furcsa nyikorgó hangot lehet hallani. Az első ilyennél arra gondoltam hogy olajozatlan munkagép dolgozik a közelben. Néhánynál kamunak véltem.

De egyre több helyről jönnek ilyesmik és egymáshoz nagyon hasonlóak viszont nem pont egyformák (tehát nem átmásolták a hangot)!

Ez az ami miatt azt mondom nem biztos hogy mindegyik kamu, mert nem egymást másolták le, és a világ 2 végén nem fog "véletlenül" pont ugyanazzal a technikával két külön ember hasonló eredményt kihozni.

Szóval a kérdés:

Lehet valós? Ha igen honnan erednek ezek a hangok?



2015. máj. 24. 23:26
 1/8 A kérdező kommentje:
2015. máj. 24. 23:36
 2/8 A kérdező kommentje:

Ennek a videónak az elején van egy jó kis gyűjtemény ilyen videókból.

(Meg a 2 kommentár mond sok hihető, meg nem hihető (hülyeséget) elméletet is.)

2015. máj. 24. 23:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Kb. harmadszor lett megkérdezve itt az utóbbi időben, és a lényeg az, hogy senki nem tudja, csak találgatások vannak. Az is elég valószínű, hogy kamu az egész. Akkor lenne érdemes újra elővenni a témát, ha hivatalos, tudományos igényű felvétel készülne róla, és nem csak youtube videók.
2015. máj. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Ismeretlen eredetű, de szerintem ha utána nézel hogy keletkezik az égdörgés, akkor valami hasonló oka lehet ennek a furcsa hangnak is. A legtöbb felvétel borús, felhős időben készült.


Olvastam olyat, hogy az ősrobbanás visszhangja.. Na most ezzel csak az a probléma, hogy a Visszhang az azért visszhang mert valami visszaveri a hanghullámokat, ami az űrben felejtős.. valamint ha alapvető fizikával tisztába van az ember, és tudja hogyan is terjed a hang akkor rájön, hogy az űrből nem jöhet.

2015. máj. 25. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Akkor lenne érdemes újra elővenni a témát, ha hivatalos, tudományos igényű felvétel készülne róla"


Na arra várhatunk, mert véletlenszerű időpontokban és helyeken jelentkezik, és így kicsi a valószínűsége hogy pont akkor és ott jelentkezik, ahol egy tudós csoport az épp erre megfelelő eszközökkel éppen csinál valamit.


Tehát hiába alakulna erre vizsgáló tudós csoport is ultra jó műszerekkel.


Addig pedig a meglévő "bizonyítékokra" kell támaszkodni, bár egy alapos hitelességi vizsgálatot elvégezhetne ezeken a videókon pár tudós és közzétehetné melyik manipulált és melyik nem az!


Azokat az eseteket a tudósok a videók szerint tudták már vizsgálni ahol helyhez kötötten jelentkezik a dolog, de eredményt/magyarázatot ott sem tudtak adni!


Abban szerintem a legtöbben egyetértenek hogy valószínű természetes hangjelenségről van szó. És ezen belül szerintem is vagy az időjáráshoz de még inkább a földkéreg elmozdulásaihoz köthető lehet.


Csak az a kérdés miért nem hallottuk korábban?


Vagy egy nagyon ritkán jelentkező esemény kísérőjelensége, amilyen pl a mágneses pólusváltás, ami még talán az emberiség történelme során csak néhányszor fordult elő, ezért nincsenek feljegyzések erről. ( [link]


Vagy az ember csinált valamit aminek még ismeretlenek a hatásai. (Teleszórtuk a világot elektromágneses hullámokkal, bányászattal gyengítjük a földkérget, mechanikai rezgéseket keltünk a talajban és az óceánokban stb...)

2015. máj. 25. 14:49
 6/8 anonim ***** válasza:

"Na arra várhatunk, mert véletlenszerű időpontokban és helyeken jelentkezik"


Én azt remélem, hogy a felvételek helyén (pl. abban a kanadai kisvárosban) telepítenek egy szeizmográfot (vagy talán vannak is ilyen mérőpontok), és azokra szerelnek mikrofont és hangrögzítőt. Elég lenne, ha az utolsó 24 órát tárolná.


Amúgy ha nem kamu, akkor szerintem is természetes jelenség. Én mondjuk azért végigsétálnék abban a kisvárosban, és végigkérdezném az embereket, hogy mit hallottak. Ha mind hallotta, aki ott volt, akkor azt mondom, hogy talán(!) nem kamu.

2015. máj. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A mikrofonos készüléket persze nagyon el kellene rejteni, mert azt is meg lehet trükközni. :))
2015. máj. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem tudom, hogy mi ez a hang, de én hallottam és biztos, hogy nem kamu, mert rajtam kívül még két személy is hallotta.
2015. máj. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!