Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Csillagász tudományt hol...

Csillagász tudományt hol lehet tanulni? Mely tantárgyak kellenek hozzá? Meglehet belőle élni?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat előre is. :)
2015. jún. 1. 17:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Bármely egyetemen, ahol a Fizika BSC keretein belül tudsz csillagász szakirányt választani.


Főleg fizika és matek!


Szerintem 1000-ből egy tud megélni magából, a csillagászatból, de a fizika része igen jövedelmező

2015. jún. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ezt, hogy érted, hogy kevesen tudnak megélni? Nemkapnak munkát vagy annyira kevés pénzt kapnak?
2015. jún. 1. 17:56
 3/16 anonim ***** válasza:

Kőkemény matek meg fizika lesz. Alapvetően a fizikus szakra hasonlít. Csillagászként kutatsz, vagy megdöglesz. :) Vagy fizika tanár leszel, vagy besugárzást tervezel, vagy egyéb módon próbálkozol a fizikás tudást kamatoztatni...

-De szerinted hány csillagászra van szüksége az országnak? -Nem sokra.

Nagyon ott kell lenni, hogy pusztán azzal foglalkozva jó pozíciót kapj.

2015. jún. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nincs szükség sok csillagászra, de fizikából is szépen meg lehet élni!


Ha már matek + fizika érdekel, akkor ajánlom ezeket is:


Villamosmérnök

Gépészmérnök

Mérnökinformatikus

Matematikus


Ha szerzel egy ilyen diplomát, anyagi gondod több nem lesz :D

2015. jún. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Van esélyem bekerülni olyan szakra ha most gimnáziumba humán tagozaton vagyok (töri, magyar)?
2015. jún. 1. 18:05
 6/16 anonim ***** válasza:

65%-os középszintű matek érettségivel jöttem mérnökinfóra és az össze matekos vizsgám megvan! Szerintem van


Am a humán szakokat felejtsd el, ha nem munkanélküli, vagy alulfizetett akarsz lenni, a reál szakokban van a pénz, mivel az emberek 70%-a humán beállítottságú és buta a reál tárgyakhoz, így mindig is hiány lesz pl. mérnökökből, informatikusokból, vegyészekből stb és amiből nincs sok, azt megfizetik

2015. jún. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Bekerülni akár még igen, de bennt maradni és elvégezni az már más.


Elvégezni sem lehetetlen, de azért mire egyetemre kerülsz jó lenne, ha a deriválás integrálás dologról meg a mátrixokról lenn valami fogalmad.


Azért gondold meg, mire vállalkozol, még egyszer mondom leginkább a fizikus szakra fog hasonlítani!


A mérnök szakokat erősen tudom javasolni lehyelezkedés szempontjából!

2015. jún. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Gépészmérnök érdekel még a csillagászatob kívül és ha a gépésznél maradok akkor oda is van esélyem? A rendőr munkáról mit gondoltok? (Régebben akartam az lenni azért jöttem humánra)
2015. jún. 1. 18:13
 9/16 anonim ***** válasza:
Ezek közül leginkább a gépészmérnök. A rendőr a tág fogalom, de kevés olyan beosztás van, amivel rendőri kötelékben jobban járnál, mint gépészmérnökként!
2015. jún. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a segítséget
2015. jún. 1. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!