Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Marik Miklós "Csillagászat"...

Marik Miklós "Csillagászat" című 1989-ben kiadott könyve mennyire használható ma egy csillagász szakos hallgató számára?

Figyelt kérdés
Eltelt több mint 25 év a könyv megjelenése óta, nyilván vannak fejezetek amik nem változtak, de sok felfedezés történt azóta a Naprendszerrel kapcsolatban, illetve a galaxisok, kozmológia területén is. Találtam egy antikvár példányt 18 ezer forintért, de félek, hogy mára olyannyira elavulttá vált a könyv, hogy nem éri meg ezt az összeget kifizeti érte. Majdnem 900 oldalas mű, de ha a nagy része kvázi használhatatlan, akkor nem szeretnék ennyi pénzt kiadni.

2015. ápr. 27. 16:24
 1/6 A kérdező kommentje:
Esetleg van valakinek infója arról, hogy tervben van-e konkrétan ennek a könyvnek az újabb kiadása mostanában, vagy bármilyen, a területet nagyjából átfogó szakirodalom megjelenése?
2015. ápr. 27. 16:27
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor vedd meg, ha ajánlják.

(Mi pl egy 50 évvel ezelőtti ásványtan könyvből tanultunk, mert nem volt más.)

Kozmikus fizika ELTE által kiadott jegyzete nem érdekel? Van egy felesleges, mi anno abból tanultunk.

2015. ápr. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az ELTE-Astro online jegyzetei között megtaláltam ajánlva az említett könyvet, csak gondoltam mégis megkérdezem másoktól.
2015. ápr. 27. 17:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben az időben foglalkoztam csillagászattal, amatőr távcsövem is volt és rengeteg könyvet olvastam, ezt speciel nem.

Sajnos azt kell mondanom, hogy számos pontot pontosították az eredményeket, nagyjából bizonyára helytálló a mű, de ennyi pénzt már aligha ér meg. Bosszantó, amikor az ember egy csomó dolgot tévesen tud.

2015. ápr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor maradjak az ELTE és a SZTE jegyzeteinél inkább? Azok legalább viszonylag naprakészek.
2015. ápr. 27. 20:58
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig is úgy emlegették ezt a könyvet, mint egy alapművet. Ismertem/ismerek csillagász szakos hallgatókat, mindannyiuk állítása szerint nagy segítséget nyújtott/nyújt.

Az égimechanika, a szférikus csillagászat, vagy az asztrofizika részei nem igen változtak, a bennük leírt fizikai törvények ugyanúgy érvényesek. A Naprendszer része az ami biztosan elavult, a többi szerintem ugyanúgy használható. Sajnos antikváriumokban tényleg csak azt a borzasztóan drágát találni, pedig sokan keresik ma is... Egy ilyen átfogó magyar mű megírására várni kell még egy jó darabig, ha egyáltalán lesz még ilyen, manapság angolul mindent meg lehet találni... persze ez nem jelenti azt nem lenne jó, de hatalmas munka egy ilyen megszerkesztése, és nem biztos, hogy van rá ezzel arányos igény... Szerintem lapozz bele ha lehet, vannak könyvtárakban ahol elő-elő fordul még ez a könyv, olvasótermekben stb. úgy talán könnyebb mérlegelni, hogy számodra ér-e annyit hogy megvedd ennyiért.

2015. máj. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!