Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Meg lehet halni a tanulástól?

Meg lehet halni a tanulástól?

Figyelt kérdés
A tanulás okozhat halált, ha valaki túlzásba viszi ?

2015. jún. 2. 23:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
2015. jún. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Nem.
2015. jún. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Attól függ, mit tanulsz. Ha például azt tanulmányozod, milyen hatással van a cián a saját szervezetedre, annak könnyen halál lehet a vége. De a matekot vagy a törit nyomathatod ezerrel, semmi bajod nem lesz tőle.
2015. jún. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
23:47, én is erre utalok az első válaszban, és ezért gondolkoztam ezen. Nem lehet, hogy embered (aki a ciánt kutatja) sokkal inkább a tudatlanság, mint a tanulás miatt hal meg?
2015. jún. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Neked tuti sikerülni fog.
2015. jún. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:

Ha nem is halálos a tanulás, attól még beleőrülhetsz, ha egyszerre KELL sokmindent megtanulnod rövid időn belül.

Bár szerintem ez sem gyakori.

2015. jún. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Wadmalac ***** válasza:
79%

Alváshiányba sem lehet, előbb ájulsz be. Az más téma, hogy túl lehet úgy terhelni magad, hogy hiába erőlködsz, semmi nem ragad meg.

Ezért nem a vizsga előtt egy nappal kéne pánikszerűen nekiállni.

2015. jún. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
Ugyanúgy kaphatsz közben szívinfarktust, vagy agyvérzést, mint bármi más végzés közben..szóval akár halálos is lehet :D
2015. jún. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Jó lenne, mi? :D

Végre lenne egy ok, ami miatt nem tanulsz.


"Tanárnő/tanárúr, én csak önvédelemből nem tanultam, mert már éreztem, hogy ha ezt a mai anyagot is megtanulom, akkor olyan súlyos agykárosodásom lesz, ami könnyen halállal végződhet. Az orvosom is mondtam, hogy tartózkodjak az erős szellemi terheléstől, mert csúnya vége lehet, ezért csak lassan és keveset tanulok, mert szeretnék sokáig élni."


:)

2015. jún. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

Nem. De a nem tanulástól már igen. Például éhen lehet halni, mert fogalmad sincs egy helyen, hogy mi ehető.

Sőt, még számos (vagy inkább számolhatatlan) további eset is van, amikor nemtanulásba bele lehet halni.

2015. jún. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!