Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit egyek/ igyak hogy jobban...

Mit egyek/ igyak hogy jobban menjen a tanulás?

Figyelt kérdés
2015. jún. 7. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Változatosan eleget, de nem túl sokat. Sok folyadékkal. Hosszú távon ezt semmi nem veri.
2015. jún. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt olvastam, hogy a halolaj kapszula, amiben van omega 3-6 zsírsav, attól jobban megy a tanulás, a matematikai részen.
2015. jún. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Még írhattok! A halojal csak a metematikánál segít? Mert matekom nincsen már.
2015. jún. 7. 22:00
 4/8 anonim ***** válasza:

"A halojal csak a metematikánál segít?"

Nem. :)

2015. jún. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. jún. 8. 00:39
 6/8 Nikolett0 válasza:
Ginseng tea :) nekem bevált. Rossmanban lehet kapni. az ára kicsit magas egy teához képest.. de nagyon hatásos. én minden reggel megiszok egy bögrével és sokkal jobban tudok összpontosítani a tanulásra :)
2015. jún. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%

Ezek csak mellékes dolgok, kicsit javítanak a helyzeten és főleg csak időlegesen. Azon, hogy jobban menjen a tanulás, semmiféle étel/ital nem segít alapvetően, az az érdeklődéstől és a tanulás módjától függ.

Aki magol, eleve vert helyzetben van. Minél nagyobb az anyag, annál kétségbeejtőbb a helyzete. Eredményesen tanulni csak megértéssel lehet. Azaz az összefüggéseket kell megismerni, megtudni miért pont azok, és miért nem mások. Így az összefüggés a következő tananyagban is felhasználható (vagyis sokkal kevesebb új ismeretet kell megérteni).

A tanulást a legtöbben azért utálják, mert nem értik, amit olvasnak. Ez meg azért van, mert egy korábbit nem értettek meg, és ez az új arra épül. Ahogy egyre magasabb osztályba kerül a diák, egyre több az új dolog (mert a régi is új, hiszen nem érti). Sikerélménye soha nem lesz, úgy 3-4 osztályban szép észrevétlenül utálja az egészet. Ha nem veszi át az elejétől, esélye sem lesz, egész életében rosszkedvű, sikertelen emberré válik. A megértéshez persze türelem, kitartás és módszeresség is kell. Néha külső segítség (konzultáció) is. De ez az egyetlen érdemleges mód, a többi csak hókusz-pókusz, és még nagyobb az elkeseredés, ha kiderül, hogy nem használ. Az ilyesmik csak ideiglenes átsegítői alkalmi mélypontoknak.

2015. jún. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: teljesen igazad van :) pont ezért tettem fel a kérdést, amit az utolsó mondatban írtál. Mélyponton vagyok éppen, a vizsgaidőszak közepén tartok és úgy érzem teljesen elfogyott az energiám, nem tudok már úgy koncentrálni mint az elején. Erre rátesz az is, hogy mult héten szerintem jogtalanul buktam meg, nem azt mondom, hogy tökéletesen, de azért tudtam a tételem. Apróbb dolgokat hagytam ki, amire rákérdezett a vizsgàztató, de nem jutott eszembe/ nem pontosan jutott eszembe. Erre szeretnék kicsit rásegíteni. Hogy hatékonyabb legyen a tanulásom.
2015. jún. 8. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!