Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nem tudom hogy igazam vane de...

Nem tudom hogy igazam vane de minél töbet gondolkodok anál inkáb ugy érzem hogy a teleportálás megvolosithato. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Én személy szerint ugy vélem hogy a teleportálás lesz az idö utazás alaja.

Hisz ha joban belegondolunk a tv,a a rádio, és a web kamerás beszélgetések mind hangot,képet és videot teleportálnak.

És szerintem már elég közel járunk hozzá hogy hogy 70-90 év mulva már embereket is lehesen teleportálni.

De akár hogy is gondolkotam ezen mindig az energia nagyságánál kötötem ki.

Mekora és menyi energia kelhet majd neki?

Szerintetekis 70-90 év mulva lehetséges lesz?

Szerintetek jo alapnak vélem a teleporthoz pl. A tv-t?



2015. jún. 15. 21:04
 1/6 Ozmium42 ***** válasza:
83%
Szerintem maradj a helyesírás elsajátításánál.
2015. jún. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 savanyújóska ***** válasza:
100%
Most olyanba tenyereltél, amihez sajnos (még) nem értesz eléggé. Az általad felsorolt eszközök ugyanis nem teleportálnak, hanem úgynevezett elektromágneses sugárzás révén továbbítanak információt, ahol sugárzás formája hordozza az információt. A probléma az, hogy ezt viszont jól meghatározható részecskék (fotonok) szállítják, amelyekből viszont az ember NEM épül fel. Így nem is tudsz valakit csak úgy elektromágneses hullámmá alakítani, és aztán visszaalakítani, mert bár az energiamennyiség még megoldható lenne, de az anyagot nem tudod átmozgatni. (Az ember felépítése sokkal bonyolultabb ennél, és ha egyszer szétszeded, akkor utána amikor újra összerakod, felmerül, hogy ugyanaz-e az illető, meg ilyesmik.)
2015. jún. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ha egy távcsővel rám néznek, akkor engem közelebb teleportálnak a rám néző emberhez?


Mert te most kvázi ezt írtad le... :)

2015. jún. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

"ha egyszer szétszeded, akkor utána amikor újra összerakod, felmerül, hogy ugyanaz-e az illető, meg ilyesmik.)"


Meg felmerül a kérdés, hogy hogyan is akarod megoldani a "szétszedést" meg az "összerakást". Jelenleg a tudomány nem tart ott, hogy ezt meg tudja oldani. És szerintem soha nem is fog. És nem csak azért, mert nem lesz meg a megfelelő tudása, hanem mert egyszerűen lehetetlen, hogy egy tárgyat energiává (vagy akármivé) szétbontsunk, majd máshol összerakjunk.

2015. jún. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Mekora és menyi energia kelhet majd neki?"


-Nem ezen múlik. Elvi akadályok vannak.


"Szerintetekis 70-90 év mulva lehetséges lesz?"


-Nem hinném. Mindenesetre nem próbálnám ki. (Mi garantálja egy destruktív teleportációnál, hogy nem halsz szörnyet?...)


"Szerintetek jo alapnak vélem a teleporthoz pl. A tv-t?"


-Nem. Teljesen más.

2015. jún. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kizárt, hogy egyszer magvalósul, egy olyan elméleti alappal, amit ma még nem ismerünk, de 100 évnél több fog hozzá kelleni. És az is biztos, hogy a mai híradástechnikánál kicsit bonyolultabb lesz. Teleportáláskor nem elég az információt átvinni, az anyagot magát kell atomi szinten újraépíteni. Azt sem tudni, hogy valóban az anyag újraépítésével lesz-e megoldva (hiszen az egy másolás lenne, duplikálás), vagy magát az anyagot fogjuk valami féreglyuk-szerűségen átküldeni. Vagy valami teljesen új elv. Ennél vannak hétköznapi problémáink is, például hogy honnan lesz elég élelmünk, ivóvizünk, energiánk pár száz év múlva.
2015. jún. 16. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!