Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért ennyire ellenkező a...

Miért ennyire ellenkező a reál és a humán tudományok fontosságának megítélése a társadalomban?

Figyelt kérdés

Miért legyintenek arra, ha valaki azt mondja, hogy "a matek nem volt az erősségem" vagy "mindig kettessel csusszantam át fizikából", és miért nézik egyből elítélendő tajparaszt bunkónak azt, aki például nem tudja mi az a határozói igenév, vagy nem ismeri egy kötelező olvasmány cselekményét, esetleg híres történelmi személyek intézkedéseit?

Én azt gondolom, hogy senkit nem szabad ez alapján megítélni, de miért viszonyulnak ennyire másképp a tudomány különböző területeihez az emberek szerintetek?


2015. jún. 23. 10:47
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

"...ha más szemszögből visszanézem, valóban, azt el kell ismernem, a reál-ismeretek hiánya nagyon általános és sajnos, valóban társadalmilag elfogadott dolog..."


Igen, valójában erre akartam utalni, - pont államtitkár asszony kijelentésein felbuzdulva -, még ha ezek szerint nem is sikerült annyira.

2015. jún. 23. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!