Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Sikeres tudatátvitel?

Sikeres tudatátvitel?

Figyelt kérdés

Veletek fordult már elő valamilyen élethelyzetben, hogy sikeres tudatátvitelt hajtottatok végre? Valamint személyes véleményekre is kíváncsi vagyok, vajon lehetséges-e egyáltalán vagy csak a véletlen műve hogy néha pont az történik valakivel, amire gondolunk, vagy esetleg gondolatot juttatunk át valakinek? (ez megtörtént) Hol tudok még pontosabban ez után utána nézni, valamint személyes élményekre vagyok kíváncsi. :)

Köszönöm.



2015. jún. 25. 21:26
 1/7 Shai-Hulud ***** válasza:
100%
Nem. Nem lehetséges.
2015. jún. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem lehetséges. Biológiailag totálisan lehetetlen, az agyhullámok nem hagyják el mérhető erővel a koponyát, pláne nem olyan erővel, hogy másnak az idegi impulzusait befolyásolja. Ezenkívül az agy fizikai felépítése más és más - még ugyanaz az emlék, gondolat is teljesen más utat, más szinapszis pályát jár be két embernél. Tehát az agy nem rendelkezik ilyen befolyásolással.


Ha ilyen történik, az a véletlen, vagy valamilyen befolyásolás hatása - ügyebár jól megválasztott szavakkal be lehet juttatni gondolatokat a másik fejébe :)

2015. jún. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "tapasztalat" a felületes megfigyelésből adódik. Az agy számtalan metakommunikációt fog a testbeszédtől a hangszínig és más információig. Egy részük nem is tudatos. Amikor úgy véled, hogy egy másik személyt befolyásolsz, megszólalás nélkül is adhatsz információt, amire "vevő" a másik.

De a gondolatátvitel nem lehetséges.

2015. jún. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Én óvatosabban fogalmaznék: semmiféle komoly bizonyítékunk nincs rá, hogy működne, és főleg, semmilyen jelenlegi tudományos tudásunk nincs, ami meg tudná mondani, ha létezne, hogyan működne.

Van rengeteg olyan esetleírás, ami arra utal, hogy létezik. De tudományos hitelességű esetleírás nemigen létezik.

2015. jún. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Mindenesetre elgondolkodtam azokon a volt híres hipnotizőrökön, akik megszólalás nélkül tudtak embereket befolyásolni. Ezen esetekben beszéd nélküli kommunikáció kellett, hogy történjen, méghozzá sok esetben olyan mértékű adattartalommal, hogy azt testbeszéd vagy hasonló nem magyarázhatja meg.

Akkor most vagy ezek is egytől egyig csalások voltak, vagy igenis van kutatni való ezen a területen.

2015. jún. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

...vagy előzetes információik is voltak.


Amúgy én sem írnám, hogy "nem lehetséges"... de gondolkozz el egy kicsit:

van pl. két vállalat, és mindegyikben egy-egy nyilvántartási rendszer.

Az egyik Linuxon, a másik Windows alatt.

Mindkettőt más írta, teljesen eltérő filozófiával.


Szóval: hogyan viszed át a raktárkészlet nyilvántartást az egyikből a másikba?


Nyilván egyetlen módszer létezik: MINDKETTŐT meg kell érteni, és átfordítani az adatokat a kettő között. Tehát minden csak egyesével vihető át, és még így is sok dolog lesz, amit a másik nem ért meg, mert még életében nem hallott róla.

2015. jún. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdekes válaszokat :)
2015. jún. 27. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!