Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Pécsen találok olyan helyet...

Pécsen találok olyan helyet ahol foglalkoznak "csillagász teleszkóp" belső részének (tükőr, lencsék) tisztításával?

Figyelt kérdés
Van egy több mint tíz éves Hama teleszkópom.Régóta nem használtam és most,hogy elővettük,a porvédő sapkát levéve látszik,hogy foltos a tükőr.Gondoltam megoldom ablaktisztítóval,de szerencsére utánanéztem és nem olyan egyszerű.Nagyobb lenne a kár mint a haszon.Viszont olyan dolgok kellenek a tisztításhoz amik nekem nincsenek(gyógyszertári desztillált víz,tiszta alkohol,sűrített levegő,stb)
2015. jún. 27. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Desztillált vizet tudsz előállítani kis mennyiségben forralással. (Lábosba víz, mikor felforrt, hideg fedő rá, a fedőn belül lecsapódik a desztillált víz.)

Tiszta alkoholt gyógyszertárban, vegyszerboltban lehet kapni.

Sűrített levegő benzinkúton. :) (Egyébként komoly. Laptopszervizben zárt processzorhűtőrácsok kifújását így oldottuk meg.)

2015. jún. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!Megpróbálom,talán nem karcolom szét a tükröt.
2015. jún. 27. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!