Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen könyveket rendeljek...

Milyen könyveket rendeljek magamnak matematika tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Fejleszteni szeretném magamat a nyáron matekból, fizikából és informatikából.

Matekkal kezdeném. Elsőnek valószínűleg a Matematika c. könyvet rendelem Obádovics J. Gyulától, e mellé mit ajánlanátok? Vagy inkább érdemes lenne ez helyett a Felsőbb matematikát, ugyanettől a szerzőtől?

(Szeretem a matematikát, kitartó vagyok, elvileg affinitásom is van hozzá, de ez nem az én, hanem a kedves osztályfőnököm véleménye.)


2015. jún. 30. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem megfelelő, de én most nem könyvet fogok ajánlani, hanem egy weboldalt. Ha tudsz egy kicsit is angolul, akkor belenézhetsz:


khanacademy.org/math


Nem tudom, milyen szinten tartasz, de a címek alapján megnézheted, hogy mely területek érdekelnek. Vannak nagyon alap dolgok, de megtalálható szinte minden, még egyetemi anyagok is. Videókban leírja, lerajzolja és rendesen el is magyarázza az anyagot érthetően az oktató. És persze ingyenes :)

2015. jún. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Úristen, jónak tűnik, csoda, hogy még nem akadtam rá, ezer hála. :)

A többi része is használható? Mondjuk a fizika? Vagy inkább a matematika a hasznos ezen az oldalon?

2015. jún. 30. 20:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Matematika van a legjobban kidolgozva, mivel az oktató (Sal Khan) maga is matematikus. A matekos része kiváló!


De ha megnézed a Subjecteknél, találsz mást is. Fizikából, kémiából meg biológiából is elég sok anyag van. Történelemből meg művészetből már kicsit kevesebb.

2015. jún. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amúgy szerintem az Obádovics matematika, a Szalay fizika, A magyar helyesírás szabályai, egy Ady és egy Petőfi kötet olyanok, amiknek minden háztartásban kéne lenniük, legalább egynek. (jó, mondjuk én mérnökként nem igazán nyitogatom már a fentebb említett fizika és matek könyvet)


Gondolom középsulis vagy, különben nem ilyenek kellenének.


Informatikából ? Háááát... attól függ...

2015. júl. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Obádovics -féle könyvek a legjobbak. Van neki több témakörből is, hogy melyik érdekel, válassz. Amúgy még a bólyai könyvsorozat is remek.
2015. júl. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bolyai sorozat

Reiman István: Geometria és határterületei

2015. júl. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!