Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Pótvizsgára kaptam feladatokat...

Pótvizsgára kaptam feladatokat ésaz az egy baj van, hogy ez az egész menne de belekezdeni nem tudok. Többi lent Aki tud segítsen ?

Figyelt kérdés

Leírok egy-egy példát és örülnék ha valaki segítene benne, mert azután már menne, de így semmi😞

Szorzattá alakítás:

16x²-9= ?

25-x²=?


Végezd el a feladatokat, majd egyszerűsítsük az eredményt:

17a³b²/50x⁴y²  10x³y/34a²b= ?? (Itt a per jel a törtre utal máshogy nem tudtam megoldani)


Végezd el az algebrai törtek összevonását

3/4y²+1/2y-5/y = ??


Előre is köszönöm a válszokat🙈✨



2015. júl. 15. 20:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Hát haver te meg fogsz bukni.
2015. júl. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Ez nagyon durva basszus, hogy még a per=tört jelében sem vagy biztos. Hányadik osztályos vagy ?
2015. júl. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

nagyon gyorsan keress fel egy magan tanart mert igy 1. valaszolonak igaza lesz :S nem akarlak elkeseriteni, de ha el sem tudod kezdeni magadtol, akkor nagyon keves eselyed van, hogy sikeruljon ez a pot vizsga. keress meg tanart, baratot , valakit aki tud segiteni, es gyakorolj.

nem oltasbol irom amugy, en mar reges reg erettsegiztem is, de ezt se akkor / most meg plane nem/ tudtam megcsinalni.

2015. júl. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
XDDD első komment megölt ilyenkor örülök hogy pont 25 pontra érettségiztem idén istene, XD egy elsőfokú egyenletet épp megtudok oldani haver ez mi??!XD
2015. júl. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Na, legyünk konstruktívak:

Az első két példához képlet van. Automatikusnak kéne lennie, kb. fél perc alatt, amíg leírod meg kéne oldódnia. Legalább 2 éven keresztül nyomatták csak ezt a képletet, szóval ez gáz.

Én is rég érettségiztem, olyasmi dereng hogy (a+b)(a-b) vagy valami hasonló.


A második vagy sima szorzás, amit ha nem tudsz belekezdeni sem akkor bukta, vagy keresztbeszorzás (nem látom mi a feladat, te meg bizonytalankodsz). Aztán egyszerű tört-egyszerűsítés (és talán az 1. feladat képlete).


A harmadik meg egész egyszerűen közös nevezőre hozás. Ha hirtelen vki nem tudja elvégezni, ennyit akkor is látnia kell kezdésnek. Ez még általános iskolai anyag.


---------


Ha belekezdeni sem tudsz, akkor minek ültél ott 4-6-8 éven át?

Ha át akarsz csúszni (maximális erőfeszítést fog az is követelni és komoly pénzt), akkor egy nagyon durva matek-magántanár fog kelleni, és napi 24 óra tanulás. Semmi haverok. Semmi tv. Semmi számítógép. Semmi gyakori kérdések. Csak matek.

2015. júl. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#4

Ezek másodfokú egyenletek. Az, ami az érettségihez alapban kötelező.

2015. júl. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egy szorzattá alakításban hol láttok ti másodfokú egyenletet ? Nem az X a kérdés.
2015. júl. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

#7

Te se figyeltél órán, mi?


Másodfokú egyenlet az, amiben négyzetes tag szerepel mint legmagasabb kitevőjű ismeretlen.

Hótmindegy hogy mit kell vele csinálni, attól még másodfokú egyenlet marad. Itt most szorzattá kell alakítani (ami primitív feladat ahhoz képest ami lehetne), nem az értéket kiszámoolni. Na és.

2015. júl. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy sürgősen keress fel egy magántanárt, mert ilyen tudással legfeljebb csak a vizsgáztató tanár jóindulatában bízhatsz.

Ugyanis ezekben semmi nehézség nincs belekezdeni. (Gondolom, 9. osztály.)


Szorzattá alakítás alapvetően két módon történhet: kiemeléssel, illetve nevezetes azonosságra való visszaalakítással. Ahol a feladat gyanúsan hasonlít valami nevezetes azonosság eredményéhez, ott garantáltan azzá kell visszaalakítani. Ahol nem hasonlít rá, ott meg kiemeléssel kell megoldani. (Persze, ehhez ismerni kéne a nevezetes azonosságokat...)

Mindkettő leírt példa tipikusan a "két szám összegének és különbségének a szorzata" nevű azonosságra vezethető vissza. (Tudod: (a+b)(a-b)=a²-b².) Innen csak egy gyökvonás, hogy megkapd "a" és "b" értékét.


Az egyszerűsítős feladatban meg végképp semmi nehézség nincs. Összeszorzod a két törtet, és egyszerűsíted.


Az utolsónál pedig közös nevező.


#8: látszik, hogy kegyelemkettes lett az érettségid, ugyanis ez egy algebrai tört, és nem egyenlet. Az egyenletnek tudniillik két oldala van, és ezt egyenlőségjel kapcsolja össze. (Kb. általános 6. osztály.)


#5: Én is mindig ezen filózok. Akik középiskolás létükre, ráadásul úgy, hogy érettségizni akarnak (mert mondjuk egy kőműves szakmunkásnál azt mondom, bocsánatos bűn, ha nem konyít az algebrához), lövésük nincs alap dolgokról, amiknek egy része általános iskolába nyúlik vissza, egyáltalán hogy juthattak el idáig? Aztán persze majdnem mindegyiket átengedik, hogy aztán a következő osztályban megint pihentesse az agyát egy éven át, és következő nyáron még megkopottabb tudásanyaggal vágjon neki a még nehezebb pótvizsgának.

2015. júl. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nem tudom miért arcoskodtok... ez pont az a része a matematikának ami abszolút nem jó semmire, és a maga módján a legelvontabban használhatatlan
2015. júl. 16. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!